Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Báječné srdce z perníku pro maminku

​Báječné srdce z perníku pro maminku – tak jsme nazvali výrobu perníkových srdíček, které byly určeny maminkám a babičkám. Pro nadcházející Den matek využila SOŠ J. Sousedíka Vsetín příležitosti zapojit všechny žáky druhého a třetího ročníku oboru cukrář a prodavač, aby předvedli veřejnosti, s jakou trpělivostí je zdobení perníku spojeno.

Dne 10. května jsme na náměstí Svobody ve Vsetíně uspořádali  „srdíčkový“ den. Zájem z řad veřejnosti byl velký. Úspěchy našich žáků se nesou daleko za hranice České republiky. Nejedná se totiž o lehké, jednoduché tahy, ale náročnou mřížku s další kresbou. V předchozích hodinách odborného kreslení všichni pilně trénovali kresbu kornoutkem s polevou, aby před diváky vše zvládli na jedničku. 

 
„Moc nás potěšilo, že si udělaly čas a zavítaly mezi nás Marie Kolínková a Aneta Malčíková, které získaly na největších světových gastronomických soutěžích zlaté medaile.  Navštívit nás přišly i jejich stejně schopné náhradnice Markéta Václavíková a Nela Zimková. Samozřejmě na akci nechyběla ani „nejčerstvější“ zlatá medailistka Markéta Poláštíková, která své ocenění získala v soutěži Gastro Hradec za perníkovou kompozici s cyrilo-metodějskou tématikou,“ sdělil Josef Slovák, ředitel školy.
 
 
 
Malé děti zaujala technika balení dárků našimi prodavači. Jejich barevné kreace rozsvítily jejich očka. Sladkým perníčkem jsme se zavděčili všem. Veřejnost si mohla zakoupit srdíčko jako dárek pro své blízké.
 
 
 
„Přínosem akce je velká zkušenost všech zúčastněných žáků  jaký je zájem o krásně nazdobený perníček, jejich samostatnost, odvaha a komunikativnost se zákazníkem. Čekají je za několik dnů závěrečné zkoušky, pak snad zúročí vše, co se naučili. Jistě budou za mnoho let vzpomínat na svou školu“, dodala Jarmila Londová, iniciátorka této akce.
 
Foto: Michal Moučka
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková