Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Automechanik Junior 2013 na SOU Valašské Klobouky

Regionální kolo soutěže Automechanik Junior uspořádalo ve čtvrtek 21. února Střední odborné učiliště Valašské Klobouky. Cílem soutěže je podpora technických učebních oborů, vítězové Jakub Vaněk a Libor Nosálek budou reprezentovat Zlínský kraj v březnu na celostátní soutěži.

Cílem soutěže je zejména podpora technických učebních oborů, motivace žáků a pedagogických pracovníků škol. Ale také prezentace oborů před odbornou i rodičovskou veřejností, představení jednotlivých oborů a RVP pro zvýšení zájmu o vzdělávání v souladu s požadavky zaměstnavatelů. Jedná se o tříkolovou soutěž s mezinárodní nástavbou.
 
Pravidla soutěže umožňují soutěžit žákům třetího ročníku učebního oboru Automechanik. Ze školních kol postoupí do regionálního kola čtrnáct  soutěžících ze sedmi krajských škol. Soutěž se skládá z části teoretické, poznávací a praktické, obsah teoretické i praktické části odpovídá platným učebním dokumentům.
 
 
V teoretické části jsou žáci prověřování testem na PC ze znalostí části automobilů a konstrukce, náhradních dílů a jejich součástí. V praktické části prokazují žáci znalosti a dovednosti při provádění jednoduchých oprav, seřizování a diagnostice motorových vozidel. Měřícím přístrojem pro diagnostiku motorů a příslušenství je přístroj Bosch FSA 720 s modulem KTS 520, MAHA MDO2, válcová zkušebna brzd ROBOTERM.
 
Dva nejúspěšnější  žáci Zlínský kraj budou reprezentovat v republikovém kole, které se koná 11.-13. 3. 2013 v Service Training Center Škoda Auto a.s. Kosmonosy.
 
Slavnostního předávání cen se zúčastnil radní Zlínského kraje pro školství, mládež a sport PaedDr. Petr Navrátil a další ředitelé středních odborných škol Zlínského kraje.
 
Jakub Vaněk ze Středního odborného učiliště Valašské Klobouky spolu s Liborem Nosálkem ze Střední odborné školy a Gymnázia Staré Město budou reprezentovat náš kraj na celostátní soutěži.
 
Blahopřejeme!!!
 
Záštitu nad celou soutěží poskytl hejtman Zlínského kraje pan MVDr. Stanislav Mišák. Záštita je spojena s účelovou neinvestiční dotací z rozpočtu Zlínského kraje.
 
 
 
Mgr. Přemysl Jaroš , ředitel
SOU Valašské Klobouky
 
 
 
 
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková