Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Žáci SOŠ J. Sousedíka Vsetín opět sbírali medaile na Gastro Hradci 2013

​Pocit štěstí a úlevy soutěžící provázel při závěrečném vyhodnocení soutěže GASTRO-HRADEC 2013. Za své výrobky si odváželi jedenkrát zlatou a bronzovou medaili, pak hned dvakrát stříbrnou medaili.

Škola měla zastoupení ve třech cukrářských kategoriích a jednoho žáka ve vyřezávání z ovoce a zeleniny na volné téma – tzv. carvingu. Příprava probíhala dlouho před 18. dubnem. Nejprve se tvořily návrhy, ke kterým se vybrali jednotliví cukráři. Je neuvěřitelné, že všichni jsou žáky teprve 2. ročníku ve svém oboru, přesto již měli velký úspěch při loňském mistrovství. Porotce i návštěvníky Gastrohradce zaujal krásný umělecký výrobek, kde jsme se zaměřili na blížící se výročí příchodu Cyrila a Metoděje na Moravu. Tuto perníkovou krásu vytvořila Markéta Poláštíková a její spolužačka Zuzana Kolínková, která byla náhradnicí.  

 
 
Celé dílo po odborné a umělecké stránce vedla Jaroslava Londová, učitelka odborných předmětů a držitelka zlaté medaile ze světové olympiády v Erfurtu v roce 2012.
 
  
 
Slavnostní dorty, které byly zdobeny jarními květy, vyrobily Andrea Nálezová a Tereza Piastková. Přípravu a provedení soutěžních dortů měla na starosti  Jana Kotrlová, která je jejich učitelkou odborného výcviku. Nelze než pochválit jejich nádherné ztvárnění a precizní provedení.
 
 
Ještě větším překvapením bylo dílo našeho žáka Václava Mužíkovského, který z celeru vyřezal kompozici „Jaro na Valašsku“. Instruktorka Hana Mišunová je nadšena z jeho výkonu a chvály nejlepších odborníků ve vyřezávání. „Jsem si jista, že v budoucnu svůj talent ještě předvede“, řekla paní Mišunová po skončení soutěže.  
 
 
Výsledky v jednotlivých kategoriích:
Markéta Poláštíková – zlatá medaile v umělecké juniorské kategorii
Andrea Nálezová – stříbrná medaile v kategorii mladý junior (kadet)
Tereza Piastková – bronzová medaile v kategorii cukrář junior
Václav Mužíkovský – stříbrná medaile v carvingu – volné téma
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková