Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Řemeslo má zlaté dno

​Pod tímto názvem se v úterý 25. června uskutečnil na Středním odborném učilišti v Uherském Brodě první ročník zábavné přehlídky řemesel. Smyslem akce, které se zúčastnilo na 200 školáků, bylo zábavnou a hravou formou přiblížit žákům základních škol řemeslné učební obory. Myšlenka vzešla od samotných žáků učiliště. Z iniciativy školního parlamentu se na organizaci a průběhu akce podílela celá škola.

Snaha žáků našla pochopení i uznání u představitelů města Uherský Bod. Slavnostního zahájení se zúčastnil starosta Patrik Kunčar, za Zlínský kraj radní Ladislav Kryštof, šéf Regionální hospodářské komory Jiří Zezulák, zástupci Odboru školství, mládeže a sportu Zlínského kraje, ředitelé základních škol a další vzácní hosté.
 
Zvědavost a snaha seznámit se hravou formou s řemesly zedníka, klempíře, tesaře, malíře, podlaháře, instalatéra, opraváře zemědělských strojů, automechanika, zahradníka či pekaře přivedla k jedenácti stanovištím, které obsluhovali žáci příslušných oborů, více jak 200 dětí základních škol z Uherského Brodu. Většinu „hra“ na řemesla zaujala. Zdobení perníčků, sestavování podlahových prvků či jednoduchých dřevěných stavebnic a instalatérských součástek, zatloukání hřebíků, míchání barev, poznávání nářadí, nejrůznějších autodílů a součástí motoru, montáž a demontáž žárovky u světla automobilu bylo pro školáky nejen zajímavým, ale i poučným zážitkem.
 
Střední odborné učiliště Uherský Brod přišlo s velmi užitečným nápadem ukázat potencionálním zájemcům o učňovský obor, že jakékoli řemeslo může být zajímavé a že řemeslná práce má a bude mít vždy nezastupitelné místo také v hektické době robotů a digitálních technologií. Stále totiž platí, že „řemeslo má zlaté dno“.

Eva Jurásková
SOU Uherský Brod
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková