Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Úspěch týmu TME z SOŠ J. Sousedíka Vsetín

​Páté celostátní finále středoškolské vzdělávací soutěže F1 ve školách proběhlo v plzeňské Techmanii v sobotu 8. června 2013. Do Plzně zamířil jako jeden z devíti nejlepších týmů z pražského semifinálového kola i tým TME ze Střední odborné školy J. Sousedíka Vsetín.

 

„V celkovém vyhodnocení tým naší školy vybojoval krásné 5. místo s minimální ztrátou na předchozí pozici. Toto umístění soutěžního týmu je velkým úspěchem, navíc získal prvenství v umístění mezi zúčastněnými středními školami ze Zlínského kraje a to i přesto, že se účastnil této soutěže jako nováček. Cesta k tomuto umístění nebyla rozhodně jednoduchá a patří všem členům týmu i panu učiteli Třetinovi, který byl jejich odborným poradcem, velké poděkování“, sdělil Josef Slovák, ředitel školy.
 
V den soutěže členové týmu od časných ranních hodin zahájili práce na přípravě svého prezentačního boxu. 
 

Prezentační box týmu TME Vsetín

Po oficiálním zahájení pořadatelem soutěže následovala ústní prezentace jednotlivých týmů před celou porotou v rozsahu 8 minut. Zde tým prezentoval všechny činnosti spojené se svou prací. Poté probíhaly postupně dílčí prezentace týmu u boxu, kdy jednotliví členové odborných komisí ze společnosti 3E Praha Engineering navštivili náš box. Při diskuzi s porotci museli členové týmu reagovat na konkrétní odborné dotazy a obhajovat svou práci ve všech hodnocených kritériích. Například práci s programem SolidWorks CAD, CAM, postupy při výrobě modelů, povrchové úpravy, obhajovat konstrukční dokumentaci, prezentovat spolupráci s odborníky, marketingovou práci, způsoby prezentace týmu TME na veřejnosti, atd. Část komunikace mezi porotou a týmy probíhala v angličtině. I tuto část náš tým zvládl.
 

Porotce na technickou dokumentaci

Hlavní porotce soutěže F1 ve školách

V 15:00 hod pak odstartovala samotná soutěž formulí na dráze. Všechny tyto oblastí – ústní prezentace před porotou, prezentace u boxu i soutěž formulí na dráze - odborná komise hodnotila a přidělovala týmu bodové hodnocení. Součtem všech bodů bylo stanoveno pořadí jednotlivých týmů.
 

Příprava formule na startovní dráhu

Odpočítávání času

V rámci publicity pro tým vyrobily žákyně II. ročníku oboru cukrář perníkové formule.

Všechny oblasti – ústní prezentace před porotou, prezentace u boxu i soutěž formulí na dráze - odborná komise hodnotila a přidělovala týmu bodové hodnocení. Součtem všech bodů bylo stanoveno pořadí jednotlivých týmů.
 
Zaslouženě zvítězil tým ISŠA Racing a bude mít čest reprezentovat Českou republiku ve Světovém finále Formule 1 in School v Austinu, hlavním městě amerického státu Texas.
 

Výsledková listina finále ČR

 

Společné foto na závěr - tým přijel do Plzně podpořit i Josef Slovák, ředitel školy

Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v příštím ročníku soutěže!!! 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková