Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Čtyřicítka studentů a učitelů ze zahraničí se zúčastnila vědeckého festivalu v Otrokovicích
Střední průmyslová škola Otrokovice hostila v týdnu od 8. do 14. května mezinárodní setkání učitelů a studentů z celkem pěti evropských zemí (Turecko, Itálie, Španělsko, Maďarsko, Česká republika). Setkání bylo součástí projektu Let the science discover us (Erasmus+), jehož cílem je rozvoj otevřeného a inovativního vzdělávání v Evropě, využívání moderních postupů a metod ve školách a zvýšení úrovně povědomí v oblasti přírodních věd u žáků a jejich rodičů.

„Jsem hrdý nejen na naše učitele, ale především na naše studenty, kteří se dokázali plnohodnotně věnovat zahraničním kolegům z partnerských škol, a to nejen po odborné stránce, ale i po stránce jazykové. Dokládá to rostoucí úroveň naší školy v přípravě pro život ve společné Evropě. Jsem rád, že první ročník této vědekotechnické konference podporuje i Zlínský kraj, konkrétně formou záštity radního Petra Gazdíka,“ uvedl Libor Basel, ředitel Střední průmyslové školy Otrokovice.
V budově otrokovického Experimentaria se minulý týden konal rozsáhlý festival na podporu vědy a techniky. Programu se aktivně účastnili jak studenti, tak učitelé všech zapojených škol. Mladí lidé připravili a předvedli vědecké pokusy pro své vrstevníky, zúčastnili se přednášky odborníků z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a popularizátora vědy Michaela Londesborougha, v závěru představili své domovské školy, regiony, zážitky, dojmy a pocity, které si odnášejí z celého týdne. Součástí akce byl bohatý doprovodný program související s tématem projektu - plavba lodí, návštěva vyhlášené zlínské ZOO, exkurze ve 21. budově ve Zlíně, Muzeu Jihovýchodní Moravy ve Zlíně, návštěva Národního technického muzea v Praze a další.

Seznam zapojených škol:
Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi (Hatay, Turecko)
Institut Marina (Barcelona, Španělsko)
Isis Valdarno (San Giovanni Valdarno, Itálie)
Péter Andás Gimnázium és Kollégium (Szeghalom, Maďarsko) 
Střední průmyslová škola Otrokovice (Otrokovice, Česká republika)

EU flag-Erasmus+_vect_POS.jpg

Autor: Jana Vodáková
Vložil/a: Radka Evjáková