Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Základní škola a Mateřská škola Kašava získala čtvrté místo v celostáním kole soutěže „Sapere – vědět jak žít“
Žáci ZŠ a MŠ Kašava získali 29. 4. 2017 čtvrté místo ve vědomostní soutěži "Sapere – vědět jak žít“. Cílem soutěže je neformálním způsobem vzbudit a rozvíjet zájem žáků základních a středních škol o zdravý životní styl, včetně zdravé výživy.  

Ve středu 26. dubna se vydali vítězové krajského kola vědomostní soutěže „Sapere – vědět jak žít“ do Prahy, aby se utkali v celostátním finále s vítězi ostatních krajů. Ranní budíček tahal soutěžící již ve tři hodiny ráno z postele. O půl deváté jsme byli na místě, v historickém areálu Emauzy, kde se konala soutěž. V devět hodin vše vypuklo. Na programu bylo nejprve hudební vystoupení a napětí se stupňovalo. Po prvním semifinále se naši bojovníci trochu uklidnili, protože si vedli velmi dobře a postoupili do finále. I přes brzké ranní vstávání, nervozitu a únavu vybojovali krásné 4. místo v republice.

A kdo hájil barvy Zlínského kraje? Kapitánem týmu byla Kristýna Fryšarová, které zdatně sekundovali Jiří Topič a Martin Frýza. Náhradníkem byl Daniel Jurčík.

Po skončení soutěže jsme se společně vydali do Zetka. Odměnou za krásný výsledek bylo setkání s Jirkou Králem. I přes nepříznivé počasí jsme neodolali památkám a prošli jsme se po Staroměstském náměstí, Karlově mostě a na závěr ještě i po Václavském náměstí. Řádně unavení jsme usedli do vlaku a vydali se na zpáteční cestu k domovu.

Děkuji soutěžícím za vzornou reprezentaci školy a také ochotným rodinným příslušníkům, kteří zajistili dopravu do Otrokovic a zpět.

Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková