Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Záci ZŠ Šafaříkova uspěli ve filmové soutěži Oskárek

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo 1. prosince 2016 v sále Kina Svět. Naši žáci zaslali do soutěže celkem šest snímků. A dvěma z nich se podařilo i v tak velké konkurenci obstát.

Oskárek je celostátní filmová přehlídka animovaných filmů vytvořených dětmi. Organizátorem je ZUŠ ve Valašském Meziříčí a letos proběhl již 4. ročník.

Ve škole jsme začali tvořit animace v rámci zájmového kroužku foto-video už od října. Děti při tvorbě poznaly, že za výrobou i krátkého filmu je spousta práce, která vyžaduje pečlivost, soustředění a pevné nervy. Ale také radost z vlastní tvorby a finálního výtvoru, kterým se pak můžou chlubit kamarádům i rodičům.

V letošním ročníku bylo přihlášeno více jak 80 soutěžních snímků z 16 škol. Byly celkem čtyři soutěžní kategorie (krátký film do 30 sekund a volná animace nad 30 sekund, obojí ve dvou věkových kategoriích 5-12, 12-18 let). V odborné porotě, hodnotící výsledné díla byli přední čeští animátoři Pavel Ondrašík (Kozí příběh, O prasátku Lojzíkovi,…) a Pavel Hruboš (Mafie II, reklama na Kofolu, …).

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo 1. prosince 2016 v sále Kina Svět. Naši žáci zaslali do soutěže celkem šest snímků. A dvěma z nich se podařilo i v tak velké konkurenci obstát. Dominik Vyskočil (7.B) získal třetí místo za krátký film do 30 sekund se snímkem Basketbalista (příběh o trablech během basketbalového tréninku). Marek Latta (5.B) získal třetí místo za film nad 30 sekund do 12 let se snímkem Legometal (záznam koncertu legometalové kapely).

Úspěšný byl i další žák naší školy, který svoji animaci tvořil v rámci kroužku animace na ZUŠ Alfréda Radoka. Filip Koláček (5.A) získal třetí místo za film do 30 sekund se snímkem Sprey (patálie malých panáčků s obřím sprejem ).

Žáci získali nejen hezké a praktické ceny, ale mohli shlédnout svá díla na velkém plátně a vychutnat si potlesk kina plného diváků. Což je pro tvůrce filmů ta největší odměna.


Autor: Jiří Vološin
Vložil/a: Radka Evjáková