Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Příběh Otmara Olivy staršího a mladšího z Velehradu: o lidské statečnosti a nespravedlnosti komunistického režimu

Žákyně ZŠ UNESCO Uherské Hradiště Tereza Ježková z 8. B se zapojila do soutěže Příběhy 20. Století v kategorii 13-15 let. Úkolem soutěžící bylo natočit a autorsky zpracovat celoživotní svědectví pamětníka 20. století. Tereza si vybrala příběh Otmara Olivy staršího a mladšího z Velehradu. Její příspěvek má název Příběh otce a syna (příběh o lidské statečnosti a nespravedlnosti komunistického režimu).

Tereza Ježková se svým otcem natočila s panem Otmarem Olivou krátký rozhovor a doplnila svou práci o množství dokumentů a fotografií. Příspěvky budou hodnoceny ve dvou kolech. V prvním kole porota složená z historiků a učitelů dějepisu vybere 5 finalistů z každé kategorie. Ve druhém kole mediální porota sestaví konečné pořadí finalistů.

Hlasovat pro příběh, který získá Cenu veřejnosti, můžete od 18. dubna do 15. května 2017. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhne 25. května 2017 v Domě U Kamenného zvonu v Praze. Všechny informace i možnost hlasování veřejnosti jsou na www.pribehy20stoleti.cz.

Natáčení rozhovoru s panem Otmarem Olivou - Velehrad.jpg
Děkuji Tereze a jejímu otci za vzornou reprezentaci školy v soutěži a zájem historii 20. století.
Petr Kočíř - učitel dějepisu na ZŠ UNESCO Uherské Hradiště


Autor: Petr Kočíř
Vložil/a: Jana Vodáková