Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Nejlepší fotografie ze soutěže „Chemie objektivem“ jsou k vidění v Baťově institutu

​Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město organizovala v tomto školním roce již šestý ročník fotografické soutěže s chemickým zaměřením „Chemie objektivem". Soutěž je určena žákům a žákyním základních a středních škol Zlínského kraje. Tématem letošního ročníku byly „Krystaly".

Do soutěže se zapojili žáci třinácti základních a středních škol Zlínského kraje. Porota bodově hodnotila zpracování, název a chemický komentář 88 soutěžních snímků. V první kategorii (základní školy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) zvítězil Kryštof Kroupa ze ZŠ a MŠ Vlčnov se snímkem „Sublimace jodu", ve druhé kategorii (střední školy) Petra Kotolanová ze SUPŠ Uherské Hradiště se snímkem „Egypt".

Slavnostní vernisáž výstavy třiceti nejlepších fotografií se uskutečnila v prostorách Odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje 24. dubna 2017. Akce se zúčastnili pracovníci Odboru školství, autoři vystavených snímků, jejich učitelé a rodiče. Jedenáct nejúspěšnějších mladých fotografů a fotografek převzalo z rukou ředitele školy Bedřicha Chromka diplomy a věcné dary, které poskytla firma COLORLAK a. s. Staré Město a firma Fatra a. s. Napajedla.

Pořadatelé si pro své hosty připravili poutavý program. V hudebním bloku okouzlila svým zpěvem Natálie Kutálková, na kytaru ji doprovodil Jan Němeček. Jak již tradičně k této vernisáži patří, studentky školy Lucie Korvasová a Barbara Galečková předvedly efektní chemické pokusy, které se těšily velkému zájmu všech přítomných.

Vítězům a autorům vystavených snímků gratulujeme k úspěchu a všem žákům, kteří poslali do soutěže své fotografické práce, děkujeme za účast. Nejlepší fotografie soutěže jsou trvale vystaveny v prostorách Odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje v 15. budově (Baťův institut), 5. etáž. Přijďte si je prohlédnout i vy, srdečně vás zveme.


Autor: Růžena Borková
Vložil/a: Radka Evjáková