Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Studenti SŠ - COPT Kroměříž 3. místo v celostátní soutěži robotů na VUT v Brně

Fakulta strojního inženýrství  VUT v Brně vyhlásila soutěž Roboti@FSI v oblasti konstrukce a programování robotů, která byla určena pro 3členné týmy středních odborných škol a gymnázií, z řad studentů 3. a 4. ročníků.    

První kolo probíhalo korespondenční formou, s úkolem vytvoření programu pro chování tzv. TRONu v prostředí Matlab. TRON je zkratka z anglického označení (Trajectory Optimized Nufft), související s hledáním optimální cesty robota za využití počítače a matematického aparátu. Tým SŠ-COPT Kroměříž  reprezentovali studenti 4.ročníku oboru Mechanik seřizovač, ve složení - Radim Tomeček, Ondřej Kolbinger a Karel Vlach. Hoší postoupili z 5.místa do dalšího kola.

Deset nejúspěšnějších týmů z celé republiky pokračovalo v soutěži ve 2. kole, které probíhalo přímo v prostorách Fakulty strojního inženýrství v Brně. Soutěžící měli k dispozici stavebnici Lego MINDSTORMS, pomocí níž měli za úkol sestavit  robotické vozítko libovolné konstrukce a programu tak, aby bylo schopné projet překážkovou dráhu v co nejkratším čase a bez ztráty nákladu. 

Naši studenti se umístili na krásném 3.místě, odvezli si mnoho zážitků, věcné dary a diplomy a současně si zajistili přijetí k bakalářskému studiu na Fakultě strojního inženýrství VUT v Brně bez přijímacích zkoušek.Autor: Ludvík Kochaníček
Vložil/a: Radka Evjáková