Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Úspěch žáků ze ZŠ Šafaříkova na Streethockey 2017
Ve čtvrtek 20. dubna 2017 se uskutečnilo v ostravské hale Dubina finále 14. ročníku RBP Streethockey. Do tohoto závěrečného turnaje se probojovalo celkem 64 škol z Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje. Žáci ze ZŠ Šafaříková ve Valaškém Meziříčí se probojovali do finále a získali v něm druhé místo.

Již od úvodního kola se hrálo vyřazovacím způsobem, takže porážka znamenala konec v turnaji. Naprosto skvělým způsobem si zde vedli naši žáci, kteří hráli v sestavě: Lukáš Slovák- brankář, Lukáš Stodůlka, Adam Kubín, Lukáš Pobořil, Martin Gerža a Kuba Šnajdr. V prvním kole nám los přisoudil za soupeře ZŠ Svatoplukova ze Šternberka. Po velmi dobrém výkonu jsme svého soupeře nakonec zdolali 6:3. V dalším utkání jsme se střetli se ZŠ Lutín. Kluci opět hráli výborně a po výsledku 5:1 postoupili do třetího kola. Zde byli našim soupeřem žáci ze ZŠ E. Beneše z Opavy. V tomto utkání se zrodil rekordní výsledek turnaje, když naši kluci svého soupeře rozstříleli v poměru 12:0. Ve čtvrtfinále jsme se utkali se ZŠ Hranická z Přerova. Kluci, stejně jako v předešlých utkáních, předvedli naprosto skvělý výkon, hráli s chutí, bojovali a po výsledku 7:2 jsme již pronikli do boje o medaile.

V souboji o finále jsme se střetli se ZŠ generála Zdeňka Škarvady z Ostravy Poruby. Ani v tomto utkání se nezastavil náš postup turnajem, kluci opět stříleli krásné góly a konečné skóre se zastavilo na výsledku 7:0. A bylo tu tolik vytoužené a hlavně zasloužené finále, protože naši kluci v letošním ročníku RBP Streethockey vytvořili rekord v počtu vstřelených branek, když se jim podařilo v šesti utkáních vsítit celkem 41 gólů. V souboji o prvenství jsme se střetli s žáky ze ZŠ El. Krásnohorské 2254 z Frýdku- Místku. A nutno dodat, že to bylo finále jak má být a oba týmy dokazovaly, že do závěrečného duelu postoupily naprosto zaslouženě. Bojovnost, nasazení a vysoká kvalita hry byla vidět v průběhu celého finále. Brzy jsme se dostali do vedení 1:0, ovšem soupeř skóre otočil a v polovině druhého poločasu nám odskočil na 4:2. Ovšem naši kluci se nevzdali a dvěma góly srovnali. Záhy šel soupeř opět do vedení a i přes závěrečný nápor a množství střel se nám již nepodařilo srovnat, a tak se po výsledku 5:4 z prvenství v turnaji radovali hoši z Frýdku. 

Jsem si jistý, že všichni účastníci tohoto turnaje budou ještě dlouho vzpomínat na tuto vydařenou akci a pro ostatní žáky by tento velký úspěch mohl být motivací v jejich další sportovní snaze. Chtěl bych všem žákům poděkovat za skvělý turnaj a vynikající reprezentaci naší školy. Věřím, že se nám bude dařit i na dalších sportovních akcích. Kompletní výsledky naleznete na http://hockey.polar.cz/vysledky/velke-finale.

Autor: Tomáš Brňovják
Vložil/a: Jana Vodáková