Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Staroměstské ekonomky získaly třetí místo

​Cílem celé soutěže bylo nasbírat co nejvíce zlatých mincí, které soutěžící dostávali za řádné splnění zadaných úkolů. Deset nejlepších týmů z celé České republiky čekala odměna v podobě zábavné hry „Burza", která se konala v Praze 12. 6. 2017. Za Střední odbornou školu a Gymnázium Staré Město soutěžily: Kristýna Džubová – kapitánka týmu, dále Monika Abschneiderová, Petra Kaňovská, Andrea Náplavová, Lucie Varmužová a jako podpora z řad vyučujících ing. Zdeňka Adamčíková. 

Ekonomika nemusí být vždy nuda. Online soutěž Rozpočti si to je toho důkazem. Posledních 5 měsíců se žákyně SOŠ a Gymnázia Staré Město věnovaly rozpočtu domácnosti. Soutěž byla rozdělena do tří kol. V prvním kole si soutěžící vybrali rodinu a seznámili se s rozpočtem. Druhé kolo se zabývalo rozdělením financí na stravu, zájmy atd. Žákyně měly také popsat, jak vypadají Vánoce v dané rodině. Třetí kolo bylo věnováno investicím, výběru vhodného bankovního účtu. Následovalo zapsání do finálního rozpočtu domácnosti.

Hra se skládala ze šesti kol, ve kterých staroměstské soutěžící investovaly do jedenácti rozdílných akcií v různých investičních podnicích. Svou pílí a nápady si vybojovaly krásné třetí místo.  Autor: Simona Kukučová
Vložil/a: Radka Evjáková