Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Spolupráce žáků ZŠ Zlín Malenovice s Českým svazem na ochranu netopýrů

Žáci třídy II. C ZŠ Zlín Malenovice, třída Svobody 868 spolupracují již druhým rokem s Českým svazem na ochranu netopýrů. Pod vedením pana Tošenovského vyrobili již v únoru čtyři budky pro stromové netopýry. První květnový pátek se společně vydali do zámeckého parku ve Zlíně, aby zde tyto budky umístili.

Akce měla proběhnout už 19. dubna v rámci oslav Dne Země, pro špatné počasí však byla organizátory přesunuta na květen. Tentokrát počasí vyšlo. Postupně si žáci podepsali a očíslovali své budky, zadali jejich čísla do GPS a pan Tošenovský je dle zadaných souřadnic umístil na volné stromy. Během výukového programu ukázal žákům další budky pro netopýry, ale i pro ptáky, které jsou v zámeckém parku již umístěny. Celou akci i výukový program pozorně natáčeli pracovníci ČT. 


V rámci environmentálního pořadu Nedej se - Náš soused netopýr proběhne záznam na ČT 2  28. května od 11. hod. Pokud budete mít čas a navštívíte zámecký park ve Zlíně, můžete v korunách stromů objevit 4 budky vyrobené a označené žáky II.C naší školy. Netopýři patří mezi ohrožené druhy a určitě si zaslouží naší pozornost.


Autor: Libuše Přílučíková
Vložil/a: Radka Evjáková