Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Soutěž mladých truhlářů ze Starého Města

V pátek 17. 3. a v sobotu 18. 3. 2017 se žáci 2. ročníku SOŠ a Gymnázia Staré Město oboru Truhlář, Tomáš Miklas a Stanislav Zvonek, zúčastnili postupového kola soutěže stavebních oborů SUSO 2017, které proběhlo v Ostravě v prostorách výstaviště Černá louka. 

Soutěž začala slavnostním zahájením v prostorách pavilonu výstaviště, kde probíhalo i celé soutěžní klání. V tomto pavilonu se konala rovněž výstava Stavba, střecha, zahrada, jejíž součástí byla již zmiňovaná soutěž stavebních oborů SUSO. Soutěž každého učebního oboru byla rozdělena na několik disciplín, u oboru Truhlář sestávala z následujících disciplín: Teorie- test z probraného učiva oboru Truhlář, soutěžící museli odpovědět na otázky týkající se partnerských firem soutěže SUSO.  Náplní hlavní disciplíny bylo zhotovení výrobku podle přiloženého výkresu. Žáci měli za úkol vytvořit  víceúčelový stojan na květináč a jiné dekorační předměty.


Celá akce proběhla ve zdravém soutěžním duchu. Vědomosti jednotlivých soutěžících, a poté i zručnost při praktických částech soutěže, byly téměř vyrovnané, ale v konečném bodovém hodnocení rozhodly o pořadí i nevelké rozdíly. Hodnotící komise byla sestavena z pořadatelů a zástupců partnerských firem soutěže. Pro pedagogický doprovod byl připraven program ve formě prezentací partnerských firem. Do finálového kola soutěže, která se koná v září, jako součást veletrhu For arch pořádaného společností PVA EXPO Praha, postupovala dvě vítězná družstva z každého oboru.

Tato soutěž obohatila školu o kontakty s ostatními soutěžními týmy, dále si žáci vyzkoušeli pracovat s nářadím a dřevoobráběcími stroji, které prezentovali partneři soutěže a také si kluci porovnali vědomosti i zručnost se svými vrstevníky z ostatních škol.


Autor: Josef Popelka
Vložil/a: Radka Evjáková