Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Sladké opojení 2017 – celostátní soutěž odborných učilišť
Květen je měsícem tradičního setkávání cukrářských učňů z celé republiky v SŠHS Kroměříž. Letos se zde uskutečnil již 13. ročník prestižní soutěže Sladké opojení. Soutěž si během let získala pozitivní hodnocení zástupců učňovského školství, odborníků z praxe i uznání ministerstva.


Osm dvojic předvedlo svou tvořivost při přípravě dortů na téma „Řemeslo má zlaté dno“. Originální a vtipné výtvory - kadeřnický svět, zlaté ručičky hodinářské, pekařský cech atd. - byly po dokončení prací naaranžovány ve společenském sále. Komise hodnotila celkový vzhled, originalitu, způsob provedení a pracnost, dodržení hmotnosti, hygienu a finální aranžmá.

V cukrářských dovednostech vyhrála domácí dvojice

Pochvalná hodnocení všech prací byla zadostiučiněním pro každého soutěžícího. Jejich práci vyzdvihl i starosta Kroměříže Mgr. Jaroslav Němec při předávání cen. Jako absolutní špičku cukrářského klání vybrala odborná porota dílo cechu brašnářského vytvořené domácí dvojicí SŠHS Kroměříž Terezou Niščákovou a Terezou Vašinovou. Obě dívky tak obhájily loňské první místo.
Soutěž Sladké opojení má vysoký standard a je dobrou vizitkou školy i města.Autor: Věra Zezuláková
Vložil/a: Radka Evjáková