Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
SŠOS Vizovice poznávala italské Miláno
Na přelomu února a března 2017 skupina 16 žákyň třetích ročníků Střední školy oděvní a služeb Vizovice v doprovodu dvou pedagogických pracovnic v rámci 14denní odborné stáže poznávala reálné pracovní prostředí svého oboru. Budoucí kadeřnice a kosmetičky jednotlivě anebo ve dvojicích pracovaly v milánských salonech pod dohledem italských odborníků. 

Stážistky musely zmobilizovat své síly a poradit si v mnohých nesnadných situacích, např. orientace v cizím velkoměstě, začlenění se do pracovního kolektivu, postarání se o sebe sama mimo domov. Na druhou stranu se žákyně seznámily s nejnovějšími trendy v jejich profesi, zlepšily své komunikační schopnosti v anglickém jazyce a celkově zvýšily svou pracovní mobilitu. Kvalita odborné praxe byla nastavena dle jednotek učení ECVET.

Velkoměsto Milano bylo vybráno jako místo konání projektu zcela účelově, protože se jedná o „město módy". Tedy město, kde se píší nejnovější trendy nejenom v oblasti módy, ale také v oblasti kadeřnické a kosmetické. Italské značky vlasové i pleťové kosmetiky patří k nejznámějším po celém světě, stejně tak jako italské účesy, střihy a barvy určují trendy pro celou Evropu.

Jako doprovodný program žákyně navštívily milánské památky, např. překrásnou katedrálu Duomo, historicky nejstarší nákupní Gallerii Vittorio Emanuele, Teatro alla Scala, baziliku di Sant'Ambrogio, hrad Castello Sforzesco, muzea, obrazárny, kostely, parky a mnoho uliček a náměstí tohoto velkoměsta.  Taktéž ochutnaly typické italské jídlo, těstoviny na tisíc způsobů a výbornou italskou zmrzlinu.


20170305_142225780_iOS.jpg

EU flag-Erasmus+_vect_POS.jpg
Autor: Petra Franková, Dagmar Svobodová
Vložil/a: Jana Vodáková