Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
SPŠ Otrokovice hostí 1. Krajské kolo odborné a metodické soutěže Talenty pro firmy „T-PROFI“

Krajská hospodářská komora Zlínského kraje pořádá 1. Krajské kolo odborné a metodické soutěže Talenty pro firmy „T-PROFI“. Akce proběhla 8. února v Experimentáriu při SPŠ Otrokovice.

Cílem soutěže je podpora zavádění polytechnické výuky v rámci odborného vzdělávání na ZŠ a rozvoj kreativního myšlení žáků i studentů, posilování prestiže technických profesí mezi širokou laickou i odbornou veřejností a propagace existující spolupráce zaměstnavatelů se středními a základními školami.

Vícegenerační týmy se byly sestaveny z žáků základních a středních škol, kteří  za přítomnosti odborníka z firmy a pedagogického pracovníka společně plnily zadané úkoly s využitím polytechnické stavebnice Merkur. Úkolem bylo sestavit konstrukci zařízení a zprovoznit jej, dle předchozího zadání v časovém limitu 2 - 3 hodin. Soutěž byla zahájena v 10 hodin.

Součástí soutěže byly doprovodné disciplíny zaměřené na rozvoj jemné motoriky a bezpečnost práce. Disciplíny byly vyhodnoceny porotou hodnotitelů na základě předem popsaných hodnotících kritérií. Vítězný tým postoupil do národního kola soutěže, které proběhne 27. dubna v Praze.

„Soutěž pro žáky základních a středních škol a odborníky z firem má za cíl otestovat nejen zručnost a technické myšlení, ale také vzájemnou spolupráci. Cílem soutěže je podpora vztahu dětí k technice a řemeslům,“ informovala Iveta Táborská, ředitelka Krajské hospodářské komory Zlínského kraje.

Soutěž byla zpestřena vystoupením Michaela Londesborougha, známého popularizátora vědy, které začalo ve 14 hodin. Po celou dobu soutěže byly otevřeny prostory Experimentária s nabídkou exkurze.

Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková