Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Regionální finále soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR
Dne 24. 1. 2017 proběhlo na ISŠ – COP slavnostní vyhlášení vítězů krajského kola soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR.

Jedná se o soutěž žáků 9. tříd základních škol. Vyhlašovatelem soutěže je Svaz chemického průmyslu ČR, spoluvyhlašovatelem Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a pořadatelem Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice. V tomto školním roce probíhá již její 10. ročník. 

Největší soutěž svého druhu probíhá v letošním školním roce již potřetí celostátně. Zlínský kraj se této soutěže účastní počtvrté a organizace soutěže v tomto regionu se opět ujala naše škola. Záštitu nad soutěží ve Zlínském kraji převzal Mgr. Petr Gazdík - radní pro oblast školství, mládeže a sportu Zlínského kraje.

Do soutěže se v říjnu přihlásilo ze 104 oslovených základních škol ze Zlínského kraje a okresu Nový Jičín 32 škol.V 1. kole soutěže, které proběhlo v listopadu, si celkově 577 žáků porovnalo své znalosti z chemie ve vědomostním testu. Test vypracovali při hodině chemie na své škole.

Do 2. kola, které se uskutečnilo 13. prosince 2016, postoupili z každé školy 3 nejlepší žáci. Toto kolo proběhlo v aule ISŠ - COP a formou testu si soutěžící prověřili teoretické znalosti z chemie. Zúčastnilo se jej 83 žáků z 28 ZŠ – 11 z okresu Vsetín, 4 z okresu Kroměříž, 10 z okresu Zlín a 3 z okresu Nový Jičín.

Třicet jedna nejúspěšnějších žáků postoupilo do 3. kola – regionálního finále - konaného 24. ledna 2017. V tomto krajském finále si soutěžící prověřili praktické dovednosti v chemických laboratořích školy. Celkový výsledek se pak skládal z výsledků 2. a 3. kola. Zároveň v tento den proběhlo v aule školy i slavnostní vyhlášení vítězů regionálního kola a předání hodnotných cen za přítomnosti zástupců sponzorů – společnosti DEZA, a.s., CS CABOT, s.r.o. a Gumárny Zubří, a.s.

A jak to všechno dopadlo? Na 1. místě se umístila žákyně ze ZŠ Šafaříkova Valašské Meziříčí Kateřina Španělová pod vedením Mgr. Jany Veselé a za své umístění obdržela externí harddisk a dárkový poukaz v hodnotě 3 000 Kč. Stříbrnou příčku obsadil žák ze ZŠ Veřovice Jan Hamal vedený Mgr. Ivanou Černochovou, jenž za své umístění získal rovněž externí harddisk a dárkový poukaz v hodnotě 2 000 Kč. Pomyslnou bronzovou medaili si odnesla Petra Oravová ze ZŠ Křižná Valašské Meziříčí, která byla oceněna externím harddiskem a dárkovým poukazem v hodnotě 1 000 Kč. 4. místo a pomyslnou „bramborovou“ medaili získala žákyně Anna Přibylová ze ZŠ Štefánikova Zlín pod vedením Mgr. Michaly Slováčkové a vyhrála powerbanku a sluchátka. Na 5. místě se umístila Vendula Horáková ze ZŠ Františka Palackého Hodslavice pod vedením Mgr. Hany Horákové a obdržela powerbanku. Pro všechny účastníky oblastního finále byla přichystána sluchátka.
Vítězům blahopřejeme, všem soutěžícím žákům děkujeme za účast a přejeme, aby jim zasloužené ceny přinesly co nejvíce užitku nejen při dalším vzdělávání.

Na závěr je nutné dodat, že z regionálního finále postupují 4 nejlepší do celostátního finále, které se uskuteční 13. června 2017 v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Držíme pěsti a přejeme co nejlepší umístění.

Autor:  
Vložil/a: Pavlína Kozmíková