Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
První ročník Voštalentu v Uherském Hradišti

Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště uspořádala 21. listopadu 2016 soutěž studentů vyšších odborných škol ekonomického a ekonomicko-právního zaměření.


„První ročník celostátní soutěže s sebou nesl řadu očekávání, které splnil. Našim cílem bylo ukázat na kvalitu studentů vyšších odborných škol, zejména jejich teoretické znalosti, praktické dovednosti a schopnosti komunikovat a prezentovat svou práci," uvedl Jiří Durďák, ředitel školy. Na všech stupních vzdělávání se můžeme setkat s mnoha soutěžemi. Vyšší odborné školy jsou ale výjimkou. Proto se učitel odborných předmětů Adam Skovajsa spolu s obchodním ředitelem společnosti Sběrné suroviny UH, s.r.o. Rudolfem Mazánkem rozhodli založit unikátní soutěž, která po soutěžících vyžaduje široké spektrum znalostí, ale hlavně jejich praktické využití. Soutěž je třífázová, kdy je nutné nejprve zvládnout test znalostí z oblasti podnikové ekonomiky, managementu, marketingu a práva. Soutěžící, kteří uspěli v testu, postupují do druhé fáze. Tou je vyřešení pěti případových studií s řadou dílčích praktických úkolů. Tři nejlepší soutěžící, kteří i v této fázi uspěli, čeká diskuze s porotou složenou z vyučujících odborných předmětů a zástupců regionálních firem. Studenti stojí tváří tvář početné porotě možná poprvé v životě.

Letošní první ročník soutěže se nesl ve znamení velké vyrovnanosti soutěžících, kteří přijeli z různých krajů. Do závěrečné fáze se probojovaly tři studentky, které své školy reprezentovaly velmi kvalitním projevem a znalostmi. Vítězkou se stala Terezie Staroštíková, studentka Vyšší odborné školy živnostenské Přerov, která si odnesla hotovost ve výši Kč 10 000,- poskytnutou hlavním sponzorem společností Sběrné suroviny UH, s. r. o. Soutěžící, které se umístily na druhém a třetím místě, si odnesly poukazy na ubytování, ponor s potápěči a knihy. „Soutěž hodláme v dalších ročnících ještě rozšířit. Jsme rádi, že již první ročník ukázal, jak je výuka na vyšších odborných školách dobře propojena s praxí" uvedl Marek Machalík, zástupce ředitele pro VOŠ". 

Autor: Marek Machalík
Vložil/a: Radka Evjáková