Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
PODZIMNÍ KONFERENCE ASOCIACE ŘEDITELŮ HOTELOVÝCH ŠKOL ČESKÉ REPUBLIKY

Ve dnech 18. a 19. října se stala Střední škola hotelová Zlín hostitelem podzimní konference Asociace ředitelů hotelových škol ČR, která proběhla na Hotelu U Náhonu.

Pozvání na setkání přijali PhDr. Ondřej Andrys, MAE, náměstek ústředního školního inspektora, který pohovořil na téma priority a úkoly ČŠI ve školním roce 2016/2017 a Mgr. Štěpánka Thérová  z MŠMT- odboru středního a vyššího odborného vzdělávání a institucionální výchovy. Zde přítomné ředitele škol zajímaly aktuální informace o přijímacím řízení pro školní rok 2017/2018 a budoucí povinná maturitní zkouška z matematiky. Oba hosté při neformální diskusi s přítomnými zástupci škol zodpověděli řadu dotazů. 

Další den byli členové AŘHŠ informování o přípravě reformy financování regionálního školství a byl jim představen program Mezinárodní cena Vévody z Edinburgu včetně zkušeností s tímto programem mezi účastníky konference. Asociace ředitelů hotelových škol je dobrovolnou organizací, která zprostředkovává komunikaci jak mezi řediteli jednotlivých hotelových škol, tak i komunikaci ředitelů těchto škol s nadřízenými orgány i širokou veřejností. Koná se dvakrát do roka a to jedenkrát v jarních a jedenkrát v podzimních měsících.  

Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková