Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Nový projekt "Pedago-geeks" se zaměří na využití ICT technologií ve výuce přírodních věd
​Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín zahajuje spolupráci se třemi středními školami z Francie, Itálie a Litvy na projektu "Pedago-geeks", který je financován z prostředků evropského programu Erasmus+ a potrvá do srpna 2018.

Hlavním cílem projektu pro učitele i studenty je, naučit se pracovat s ICT a vytvářet materiály pro výuku (natáčet, střihat a editovat videa, vytvářet kvízy za pomoci různých programů, pomocí speciálního softwaru vytvářet hudbu nebo obaly na CD).

Vše je zaměřeno na použití ICT technologií, jejich reálné využití ve výuce. Tematicky se zaměříme hlavně na přírodní vědy pod možným názvem „Věda v každodenním životě" – chemické a fyzikální experimenty, biologie – pohyb v lidském těle, matematika – řešení všedních problémů pomocí matematiky, geografie – kvíz tvořený mezinárodními týmy s cílem sblížit kultury a překonat předsudky.

Součástí projektu jsou „mobility" (výjezdy) studentů a učitelů do partnerských zemí a většina aktivit bude probíhat v průběhu těchto mobilit v mezinárodních týmech.

Škola je dlouhodobě úspěšná v realizaci mezinárodních projektů ve vzdělávání. Kromě projektů Erasmus+ KA2 spolupráce škol je v plném proudu projekt Erasmus+ KA1, který umožňuje účast na zahraničních mobilitách také pedagogických pracovníků.m. Ti tak mohou vycestovat, zdokonalit se v cizím jazyce, dozvědět se o nových trendech v metodologii, načerpat nové zkušenosti a také je sdělit dále kolegům na dalších školách. 

Více informací najdete na webových stránkách školy.

setkání_v_Turecku.jpgspolečná_práce.jpg společná_práce_2.jpg


Autor: Jiřina Juřičková
Vložil/a: Jana Vodáková