Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
SPŠ Otrokovice provoněná cukrovím i alchymií
Otrokovická průmyslovka se otevřela pro zájemce o studium ve dnech 25.-26. listopadu a ve čtvrtek 8. prosince nechala veřejnost nahlédnout pod pokličku chemických reakcí na tradiční Noci alchymistů. 

​Střední průmyslová škola Otrokovice se ve dnech 25.-26. listopadu otevřela všem zájemcům a jejich rodičům o studium, jak maturitních tak i učebních oborů. Letošní dny otevřených dveří se nesly již v duchu adventu a tak všechny příchozí vítala vůně nealkoholického vánočního punče a cukrovinky napečené žáky školy. Dny otevřených dveří se těšily velkému zájmu – prohlédnout si školu, informovat se o vybraném nebo zamýšleném oboru přišlo letos dvojnásobek zájemců proti minulému roku. V rámci Dnů otevřených dveří bylo přístupné i Experimentarium, kde se mohli všichni pobavit, poučit a oprášit své školní vědomosti. Návštěvníkům se věnovali nejen učitelé ale i zapálení žáci školy.

 

Ve čtvrtek 8. prosince se škola ponořila do záře svíček a loučí, a přivítala malé i velké alchymisty na tradiční Noci alchymistů. Návštěvníci přicházeli svícemi ozářenými chodbami v doprovodu tajemných mistrů magie. Mistři – žáci Aplikované chemie všechny zvědavé okouzlovali záplavou barevných ohňů, jiskrných či třaskavých a dýmajících pokusů či dali nahlédnout do tajů neviditelných písem. Ti odvážnější si mohli pod dohledem pokusy vyzkoušet na vlastní kůži. Jako vždy měla tato akce úspěch, o čemž hovoří každoroční zájem návštěvníků, který je rok od roku vyšší a vyšší. 

 

Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková