Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Na stadionu Dukly Prahy zněl Vysoký jalovec

Celorepubliková soutěž středních škol ve fotbale – Pohár Josefa Masopusta - vyvrcholila 7.-8. června na stadionu Dukly Prahy. Do finále se probojovala mužstva: Mladá Boleslav, Třebíč, Hradec Králové, Praha-Jarov, Praha-Lípí a samozřejmě Staré Město. Výsledky prvního dne turnaje pasovaly Staré Město na lídra soutěže.

Vysoké vítězství nad školou Třebíče 14:0 i vítězství nad Prahou Lipí 4:0 toho byly důkazem. Semifinálový zápas s Hradcem Králové čekal Staré Město následující den. Ranní ospalost nezastavila cestu staroměstských do finále. Výsledek 3:0 byl pro mladé mužstvo Hradce Králové nelítostný. O 3. místo se utkala mužstva Hradec Králové a Praha Jarov. Praha Jarov zvítězila 3:1.

Finálový souboj si vybojovala Praha Lipí. Odveta z prvního utkání ve skupině předpokládala úplně jiný zápas i připravenost soupeře. Praha začala s vysokým nasazením a vypracovala si i řadu nebezpečných situací. Ke konci poločasu se hra vyrovnala. Do druhého poločasu nastupovala obě mužstva s otevřenou šancí na úspěch. Patnáct minut před koncem hry ale udeřil soupeř rychlou kombinací a ujal se vedení 1:0. Obdržený gól odstartoval dobývání soupeřovy brány. Soupeř odolával, minuty utíkaly, nervy pochodovaly a naděje slábla. Zbývaly dvě minuty do konce.

Staré Město zahrává rohový kop. Gólman Matouš Trmal opouští bránu a vydává se do útoku. Centrovaný míč nachází přímo jeho hlavu. „Gól!“ „ Ruka!“ „Nebyl za čárou!“ Rozhodčí píská, ale neukazuje gesto pro gól. Běží za pomezním. Po vyhodnocení situace rozhodčí uznávají gól. Pro nerozhodné skóre následuje prodloužení 2 x 7min. Převaha staroměstských ovšem žádný gól nepřináší. O vítězi rozhodnou penalty. Dvě penalty soupeře staroměstský gólman skvěle chytá. Stoprocentní úspěšnost kopajících hráčů znamená vypuknutí oslav pro Staré Město. Vysoký jalovec zní stadiónem Dukly Prahy. Kluci z Moravy vyhráli.

Trmal Matouš 3.G, Salay Jakub 3.F, Spáčil Jan 1.E, Kohút Michal 1.E, Chromek Jiří 4.E, Mareš Tomáš 4.S, Pospíšil Kryštof 4.E, Flasar Marek 4.E, Křivánek Lukáš 1.F, Lorenc Matěj 4.G, Miklík Michal 2.K, Leskovjan Miroslav 2.E, Čajka Ondřej 3.E, Šmatelka Pavel 3.E, Zámečník Lukáš 2.H.

Autor:  Vlastimil Šišák, Bedřich Chromek
Vložil/a: Radka Evjáková