Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Kateřina Španělová je nejlepším mladým chemikem Zlínského kraje
​Dne 24. 1. 2017 proběhlo na ISŠ – COP slavnostní vyhlášení vítězů krajského kola soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR za přítomnosti zástupců sponzorů – společnosti DEZA, a.s., CS CABOT, s.r.o. a Gumárny Zubří, a.s. 

Letos se regionálního kola soutěže zúčastnilo celkem 80 žáků z 28 ZŠ. Soutěžilo se ve 2 kolech. První kolo, které proběhlo 13. prosince 2016, prověřilo teoretické znalosti žáků a 31 nejúspěšnějších pak muselo prokázat i praktické dovednosti v laboratořích školy v kole druhém.

Žákům ZŠ Šafaříkova ze Zlína  se vedlo skvěle. Nejenže postoupili mezi nejlepší jedenatřicítku, ale v konečném součtu výsledků obou kol se Kateřině Španělové z 9. B podařilo zvítězit a postoupit tak do celostátního kola. Štěpán Vidlák z 9. B se umístil na 11. místě a Nikol Foltová z 9. B na 12.-13. místě. Všem našim žákům děkuji za skvělou reprezentaci školy a Kateřině přeji hodně sil na náročnou závěrečnou přípravu a hlavně úspěch v celostátním finále soutěže, které proběhne 13. června v Pardubicích.


Autor: Jana Veselá
Vložil/a: Radka Evjáková