Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
KORUNKU 24. ZLATÉHO ÁMOSE ZÍSKAL LUKÁŠ LIS
Česká republika má nového nejoblíbenějšího učitele. 24. korunku Zlatého Ámose z rukou ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové převzal Lukáš Lis ze Základní školy Soběslav. Ten také vyhrál titul Ámos sympaťák, jehož hlasování poprvé organizoval dětský kanál České televize. Do letošního ročníku přihlásili žáci 78 oblíbených pedagogů, což je rekord v historii celé ankety. 
O korunku ve finále ankety bojovalo šest nejlepších: Radka Dlabalová ze Základní školy Rokycany, Hana Kolpaková ze Základní školy Miloše Šolleho v Kouřimi, Lukáš Lis ze Základní školy Soběslav, Pavel Novák ze Základní a mateřské školy a MŠ Kameničky, Alena Šedivá z Gymnázia Pierra de Coubertina v Táboře a Michal Zajíček ze Základní školy Stěbořice.
 "Je to jedinečná anketa, ve které se ukazuje, jak krásně funguje vztah mezi dětmi a učiteli. Na rekordním počtu nominovaných má taky zásluhu i ČT:D. Věřím, že v příštím roce budeme mít ještě více kandidátů na Zlatého Ámose, řekla k anketě ministryně Valachová. 
Před vyhlášením absolutního vítěze ankety došlo ke korunovaci šesti Ámosů. Lukáš Lis ze Základní školy Soběslav převzal od ministryně školství Kateřiny Valachové také titul Ámos češtinář, ministerskou korunovaci si vysloužila také Věra Pejčochová ze Základní školy Novolíšeňská v Brně jako nejoblíbenější učitelka matematiky.

„Byl to výjimečný ročník jak počtem přihlášených učitelů a učitelek, tak jejich kvalitou. Za 24 let existence ankety Zlatý Ámos prošlo soutěžním kláním 1500 učitelů. Byl jsem nadšen dnešní atmosférou i výkony učitelů a dětí. Jedinou věcí, ze které jsem byl nešťastný, bylo velmi těžké rozhodování poroty,“ řekl ředitel ankety a školský ombudsman Slávek Hrzal.

Zlatý partner ankety ČEZ vybral nejoblíbenější učitelku fyziky. Titul Ámos fyzikář a zároveň oranžovou učebnu v hodnotě 200 000 korun pro svou školu získala Alena Šedivá z gymnázia Pierra de Coubertina v Táboře. Stříbrný partner UNIPETROL zvolil nejoblíbenějšího učitele chemie. Korunován byl Vladimír Šmahaj z Gymnázia Jana Keplera v Praze.
Dětská porota složená ze žáků škol finalistů rozhodla, že Dětským Ámosem se stal Michal Zajíček.

4

2

3

1


3c7i3144.jpg


3c7i3150.jpg

Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková