Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Žáci gymnázia Valašské Klobouky zabodovali v Ekologické olympiádě

​Ve dnech 6.-8. 10. proběhlo v prostorách naší školy a Envicentra Pro krajinu ve Vysokém Poli krajské kolo Ekologické olympiády pro středoškoláky, jejímž letošním tématem byly Biokoridory a biobariéry.

Letošního ročníku se opět zúčastnilo deset tříčlenných družstev z gymnázií a středních škol Zlínského kraje. Po náročných dvou dnech nabitých plněním různých úkolů si první místo zasloužilo družstvo našeho gymnázia ve složení Karel Obadal, Markéta Sýkorová (oba  4.G) a Gabriela Sucháčková (Ok). Druhou příčku obsadilo družstvo Gymnázia Uherské Hradiště a třetí místo vybojoval tým Gymnázia J. A. Komenského a jazykové školy s právem s. j. z. Uherský Brod. Vítězové postupují do národního kola, které proběhne v červnu 2017.

 

První den prověřil teoretické znalosti soutěžících. Vedle vědomostního testu, práce s mapou, hledání chyb v textu a dalších úkolů dostali účastníci také tradiční a oblíbený úkol- sehrát recesistickou scénku na téma: " Hele, už to jede!" Druhý den navštívili soutěžící Ekofarmu Javorník, kde měli možnost zhlédnout modelový příklad hospodaření, které je nejen ekologické, ale  také  cíleně vrací krajině její původní funkci. Nabyté informace potom soutěžící družstva použila při zpracování projektu, ve kterém měla za úkol nejen zrevitalizovat určité území, ale také navrhnout řešení odstranění biobariér pro vybrané organismy. Závěrečným a nelehkým úkolem byla obhajoba zpracování projektu před přísnou, ale spravedlivou porotou.

Ekologickou olympiádu pořádají  Gymnázium Valašské Klobouky, ČSOP Kosenka Valašské Klobouky, Muzeum regionu Valašsko ze Vsetína, EnviCentrum Pro krajinu Vysoké Pole a město Valašské Klobouky. Soutěž je pořádána s finanční podporou Zlínského kraje, Státního fondu životního prostředí ČR a ministerstva životního prostředí. Celostátním pořadatelem a koordinátorem ekologické olympiády je Český svaz ochránců přírody. 

Celému týmu patří velké gratuluce. Poděkování zaslouží Mgr. Irena Sucháčková, která organizačně za gymnázium olympiádu koordinovala a studenty připravovala. V národním kole přejeme hodně štěstí.

 


Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková