Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Edison week, jak ho vidí žákyně Střední odborné školy a Gymnázia Staré Město

V rámci Edison projektu navštívili Střední odbornou školu a Gymnázium Staré Město zahraniční vysokolští studenti, kteří seznamili studenty s jejich zeměmi, zvyky a kulturou. A jak pobyt zahraničních studentů prožívali naši žáci píše Eliška Kročilová. 


„Kdy už přijedou?"

„Kolik jich letos bude?"

„Přijdou k nám do třídy?"

„Z jakých jsou zemí?"

Podobné otázky jsme slýchali na chodbách již několik týdnů. Naše škola se totiž letos již šestým rokem znovu zapojila do projektu Edison.

V rámci tohoto projektu na naši školu zavítali studenti vysokých škol z různých koutů světa, aby nás obohatili o poznatky z jejich kultury. Počet stážistů sice v tomto roce nebyl tak hojný jako v předchozích letech, ale zastoupení odlišných kultur a národností bylo opět velice pestré. Navštívily nás slečny z Číny, Taiwanu a Kazachstánu.

Hrstce z nás se také naskytla možnost stát se na týden hostitelskými rodinami. Pod vidinou navázání nových přátelství a zdokonalení svých konverzačních schopností v anglickém jazyce jsme se tedy rozhodli poskytnout těmto stážistům ubytování. Já například svůj pokoj přenechala dvaadvacetileté slečně z Kazachstánu, která mi velmi rychle přirostla k srdci.

I přes všechny povinnosti, které jsem vzhledem k projektu měla, se mi nakonec podařilo zúčastnit se všech tří přednášek. Stážistky si pro nás připravily prezentace, prostřednictvím kterých nás seznámily se životem ve svých zemích. Vyprávěly nám o tradicích, zvycích a mimo jiné také o tom, v čem se jejich kultura liší od té naší.

Samozřejmě nemůžeme brát, aniž bychom nedali něco na oplátku. A tak byl pro naše hosty vytvořený zajímavý program v podobě nejrůznějších výletů po okolí spojený s poznáváním české a především pak moravské kultury.

Toto bylo malé ohlédnutí se za projektem Edison z pohledu studentky třetího ročníku, která by ráda poděkovala všem zúčastněným za prožití opravdu zajímavého týdne.

 

Foto: Benedikt Chybík

Autor: Eliška Kročilová
Vložil/a: Radka Evjáková