Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Den zdraví v zámku Vsetín

U příležitosti Světového Dne zdraví, vyhlášeného Světovou zdravotnickou organizací na sedmý duben, se spojili organizátoři: Muzeum regionu Valašsko, Oblastní spolek Českého červeného kříže ve Vsetíně, Krajská hygienická stanice Zlínského kraje a ZŠ Vsetín Sychrov a jejich zaměstnanci i žáci školy společně připravili Den zdraví v zámku Vsetín.

Pro „doušek dobré pohody" a tím i zdraví, si sem přišlo přes sto dvacet zájemců, dětí i dospělých, a všichni odcházeli s příjemným úsměvem na rtech.


A co jim tu radost udělalo?

Lektorky KHS ZK měly připravené aktivity o zdravém stravování. Účastníci, zejména děti, se tu opravdu vyřádili. Děti si zkusily nakoupit suroviny a potraviny na zdravé celodenní jídlo, povídaly si o zdravé stravě, učily se číst etikety na potravinách a to vše bylo doprovázeno pohodou a příjemným úsměvem milých lektorek.

Na stanovišti první pomoci seznamovala ředitelka Oblastního spolku ČČK Jana Sklářová děti s problematikou první pomoci, s důležitými telefonními čísly i postupy při záchraně života i zdraví. Účastníci se pokusili „rozdýchat" a oživit figurínu, děti se pak učily formou hry, skládaček i povídání. Každý si mohl zkusit práci s obvazovou technikou a popovídat si s členkami ČČK o tom, co ho zajímá.


Zbytek přízemí vsetínského zámku patřil školákům ze Sychrova. Protože zdraví je v našich rukách, zdraví si nemůžeme spojovat jen s nemocí a lékaři, na tom, jaké je naše zdraví máme svůj velký podíl my sami, tak jednou z věcí, které můžeme udělat je …být v pohodě, dívat se na svět pozitivně a s radostí. A to nabídli právě školáci. Paní vychovatelka Věrka Wandrolová se svými tanečnicemi ZUMBY roztančila přítomné a „vlila jim radost a energii do žil". Ve Fairtradové kavárně nabízeli žáci kávu zdarma na ochutnávku, protože pro dospělého i doušek kvalitní kávy přispívá k pohodě. Děti si tu mohly udělat zdravou jednohubku tak, aby si uvědomily, že jídlo by mělo být spojeno s potěšením nejen pro žaludek, ale i pro oko, a ochutnávkou zeleniny i ovoce. Na jiném stanovišti si mohli účastníci zahrát hry motivované zdravím a zdravým životním stylem a na závěr… na závěr s chutí vystoupat na zámeckou věž. A to byl výkon! A kousek sportu pro zdraví. A odměnou byl dobrý pocit i krásná vyhlídka z věže po celém Vsetíně i okolí.


Autor: Jaroslava Ševčíková
Vložil/a: Radka Evjáková