Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Kraj ocenil středoškoláky za jejich znalost bezpečného používání internetu
Krajské finále soutěže zaměřené na bezpečné chování na internetu se uskutečnilo včera na krajském úřadě. Pozvána na něj byla pětice středoškoláků, kteří úspěšně a nejrychleji vyřešili on-line Kvíz PLUS realizovaný v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Do tohoto projektu jsou zapojeny všechny kraje v České republice, včetně Zlínského, který včerejší finálové klání uspořádal.  
 
Úspěšné řešení projektu spočívalo v registraci na internetu, kde každý absolvoval devět e-learningových lekcí s tematikou bezpečného internetu. Úkolem bylo mít co nejvíce správných odpovědí v co nejkratším čase. Lekce byly rozděleny do dvou úrovní a pouze nejrychlejší řešitelé on-line Kvízu PLUS postoupili do finále. Do projektu se mohli zapojit jak žáci základních škol, tak i studenti škol středních. Ve Zlínském kraji se do on-line kurzů zaregistrovalo celkem 1 345 žáků, z nichž 706 úspěšně absolvovalo základní úroveň Kvízu. V porovnání s loňským rokem je to o 161 procent lepší výsledek. Vyšší úroveň Kvízu PLUS zvládlo 208 účastníků, z nich pak vzešlo pět konečných finalistů.
 
Z celkového vítězství v krajském kole se nakonec radovala Magdalena Helísková z Gymnázia Jana Pivečky a Střední odborné školy Slavičín. Náš kraj bude reprezentovat na ústředním finále, jež proběhne v úterý 7. února na Krajském úřadě Středočeského kraje. Odměny ve formě certifikátu a věcných cen od partnerů soutěže se však dočkali i ostatní finalisté, stejně jako další tři vylosovaní úspěšní řešitelé základního on-line Kvízu, kteří byli na včerejší akci rovněž pozváni.
 
Projekt Kraje pro bezpečný internet je výsledkem iniciativy Asociace krajů ČR ve spolupráci s krajskými koordinátory. Podává návod, jak pracovat s informační technikou bezpečně, a to především formou e-learningových kurzů pro děti a dospělé, rodiče, pedagogické pracovníky, sociální pracovníky, policii či seniory. Během projektu již ale také například proběhly prezenční semináře pro studenty a učitele na téma Finanční gramotnost na internetu. Odbornými partnery projektu jsou Microsoft a Národní centrum bezpečnějšího internetu.
 

Finalisté soutěže – Zlínský kraj

Magdalena Helísková – Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola Slavičín
Michal Kužela – Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola Slavičín
Marie Kuželová – Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola Slavičín
Eliška Remešová – Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola Slavičín
Michal Tomaštík – Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická Uherské Hradiště

bezpecnost internet.jpg

Autor:  
Vložil/a: Jana Vodáková