Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Znáš historii vsetínského zámku?
Tuto otázku si pokládají žáci druhého stupně ZŠ Vsetín Sychrov pravidelně na začátku osmé třídy v dějepise. Moc dobře vědí, že celé jejich učivo bude směrováno k tomu, aby každou významnou historickou událost v Evropě i ve světě konfrontovali s tím, co se tehdy odehrávalo právě u nás doma, na Vsetíně, na vsetínském panství.
 
A protože Sychrováci zjistili, že všechno je hned zajímavější, když se na to podívají „přes věže svého zámku“, rozhodli se vyzvat vrstevníky z okolních, zejména vsetínských základních škol, k malému dějepisnému souboji na téma Historie vsetínského zámku. Soutěžní klání se odehraje 12. listopadu, na místě k tomu ideálním, přímo v Mramorovém sále zámku ve Vsetíně, a to pod bedlivým dohledem a záštitou místostarosty Mgr. Petra Kořenka.
 
Součástí dopoledne bude zábavný vědomostní kvíz pro tříčlenná družstva žáků 8. nebo 9. tříd základních škol, poté dobrodružná hra v prostorách zámku a nakonec odborný pracovník muzea představí zajímavé předměty z depozitářů a soutěžící v rámci hry typu „kufr“ budou odhadovat, k čemu kdy sloužily.
 
Při tomto programu se jistě pobaví i spolužáci, kteří nebudou soutěžit, ale vytvářet příjemnou diváckou kulisu. Těšíme se, že tuto výzvu přijmou osmáci a deváťáci z ostatních škol ve Vsetíně. Informace o soutěži jsou k dispozici na webových stránkách školy nebo u J.  Ševčíkové ze ZŠ Vsetín, Sychrov 97. Přihlášky tříčlenných družstev přijímáme do 30. října 2013 a nebo do naplnění kapacity sálu. Přípravu mohou všechny týmy absolvovat přímo v zámku u Mgr. Pavla Mašláně či studovat z informací na stránkách o historii města Vsetín, nebo přímo z webu Muzea regionu Valašsko p.o, které je spoluorganizátorem akce.
 
Tato aktivita navazuje na podobné, které se v minulosti zabývaly problematikou vsetínských pomníků a památníků nebo obdobím holocaustu na Vsetíně, tak snad opět zaujme žáky vsetínských škol i jejich učitele dějepisu.
 
 
Jaroslava Ševčíková
Autor:  
Vložil/a: Jana Vodáková