Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Žáci oborů opravář zemědělských strojů a malíř ukázali své dovednosti na krajské soutěži v Uherském Brodě
Ve velkém stylu se letos konala krajská soutěž žáků v odborných dovednostech s názvem „Hledáme mladé technické talenty“. Akce s mezinárodní účastí proběhla v úterý 18. března v Uherském Brodě. V areálu brodského učiliště a na stadionu za sokolovnou čekal na účastníky bohatý doprovodný program, spousta soutěží, prezentací, výstava zemědělské techniky i drobného zvířectva.
 
Soutěže se zúčastnilo celkem šest škol (čtyři ze Zlínského kraje a dvě ze Slovenska) a desítky významných hostů z ministerstev, krajských úřadů, profesních asociací a velkých regionálních i nadregionálních organizací.
 
IMG_8024.JPG
V praktické části soutěže oboru malíř žáci předvedli libovolnou techniku na téma „Výmalba ústřední zdi obývacího pokoje bytu“ na ploše 2,5 m x 1,5 m. Porota hodnotila kreativitu, čistotu a náročnost provedení práce, časové zvládnutí úkolu. „Na určenou plochu jsme provedli nátěr podkladu a po zaschnutí jsme pokračovali technikou batikování,“ vysvětlil Adam Balajka ze Střední průmyslové školy Otrokovice. „Měli jsme možnost porovnat s ostatními školami, ať už v technice, tak v nápadech,“ doplnil soutěžící.
 

Výsledky:

1. místo SOU Valašské Klobouky
2. místo Střední průmyslová škola stavební Valašské Meziříčí
3. místo SOU Uherský Brod
 
IMG_8070.JPG
Soutěž pro obor opravář zemědělských strojů se skládala z praktické části a jízdy zručnosti. Soutěžící prováděli zámečnické práce, zapojení sedmikolíkové zástrčky dle schématu, seřizovali ventily na motoru ZETOR 7011. V jízdě zručnosti žáci předvedli jízdu traktorem mezi kužely a couvání v určeném prostoru.
 

Výsledky:

1. místo SOU Uherský Brod
2. místo SOU Valašské Klobouky
 
IMG_8059.JPG
V rámci krajské soutěže organizátoři připravili celou řadu zajímavých doprovodných aktivit od prezentací, výstavy zemědělské techniky, drobného zvířectva, jízd zručnosti pro děti až po slavnostní vyhlášení výsledků soutěže mateřských škol ve výtvarném zpracování tématu Zemědělství.
 
IMG_8037.JPG
Do soutěže bylo přihlášeno 46 prácí z osmi mateřských škol Uherskobrodska, 42 kusů výkresů a čtyři prostorová díla. Na předních místech se podle hodnocení poroty zařadili Alena Šoukalová (MŠ Těšov), Vojta Lekeš (Mateřská škola Újezdec), Marek Šašinka (Mateřská škola Obchodní Uherský Brod), Natálie Matuchová (Mateřská škola Mariánské náměstí Uherský Brod). Cenu poroty získala Mateřská škola Na Radlici Uherský Brod.
 
 
 
Autor:  
Vložil/a: Jana Vodáková