Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Otrokovická základní škola hostí vysokoškolské studenty ze zahraničí

​Skupinu osmi vysokoškolských studentů z Egypta, Brazílie, Taiwanu, Číny, Argentiny, Ukrajiny, Turecka a Bulharska hostí v tomto týdnu Základní škola T. G. Masaryka. Zapojila se totiž do projektu Edison. Ten spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

Studenti ve škole stráví jeden týden. Praktikanti jsou zodpovědní a vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří si připravují prezentace o své zemi, vedou diskuze se studenty na různá témata, hrají hry a podobně. Tímto se snaží představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země. Studenti a žáci tak mají možnost srovnání zemí s ČR i mezi sebou a uvažovat, zda mohou v budoucnu přispět ke změně.

Zdroj: www.otrokovice.cz

Autor: Lenka Vaculová
Vložil/a: Radka Evjáková