Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
V Uherské Hradišti Mikuláš naděloval postiženým i zdravým dětem společně

​Tradiční Mikulášská besídka v MŠ a ZŠ speciální v Uherském Hradišti proběhla ve čtvrtek 5. prosince v prostorách školy. Kromě oslavy oblíbeného svátku byla příležitostí pro setkání postižených žáků školy a jejich rodičů se zdravými dětmi a jejich rodinami. Na akci se sešla necelá třicítka žáků, zhruba stejný počet dětí zaměstnanců Tesca a kolem 80 dospělých – rodičů, hostů a pedagogů školy.

Mikul2.jpg
Pozdravit děti přišel i místostarosta Města Uherské Hradiště Stanislav Blaha a Aleš Mazůrek, kteří škole předali sponzorský dar – symbolický šek s částkou 65 tisíc korun, část výtěžku ze 4. ročníku Slovácké benefice.

Novým partnerem, který se aktivně zapojuje do života školy, se od podzimu letošního roku stal hradišťský hypermarket Tesco. Jeho zaměstnanci přišli jako nadpřirozené postavy potěšit naše žáky a přivedli s sebou také další zaměstnance hypermarketu s dětmi. Společné setkání probíhalo v přátelské atmosféře. Po obdržení hezkých dárků se smíšené skupinky zdravých a  postižených dětí vypravily na jednotlivá stanoviště v prostorách školy, kde si společně hrály a plnily zajímavé úkoly. Ostych všech přítomných opadl velmi rychle a při procházce školou byste viděli  skupinky spolupracujících dětí a rodiče v družném hovoru.
Miku3.jpg
Sváteční atmosféra, přítomnost nadpřirozených bytostí, štědrá nadílka, zajímavé společné aktivity zdravých a hendikepovaných dětí, přátelské setkání dospělých. Tak by se dal krátce shrnout průběh zdařilé akce. Poděkování posíláme všem, kteří se na úspěchu této akce podíleli.
 
Karel Zerzáň
Miku1.jpg
Autor:  
Vložil/a: Jana Vodáková