Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Účelem cestování je posílení moudrosti u sebe i u jiných

„Účelem cestování je posílení moudrosti u sebe i u jiných.“ To jsou slova jednoho z největších českých myslitelů, filosofů a pedagogů Jana Ámose Komenského. Slova, která inspirují slavné cestovatele, aby se stále znovu vydávali do světa. Poutavé vystoupení Jiřího Kolbaby ve středu 21. května bylo druhým z řady odborných motivačních přednášek určených žákům základních škol z regionu, které spolupracují se Střední průmyslovou školou Otrokovice v rámci projektu Centra přírodovědného a technického vzdělávání pro moderní výuku žáků středních a základních škol ve Zlínském kraji.

Přednáška, na kterou se žáci i organizátoři velmi těšili, potvrdila dobrou pověst, která cestovatele předcházela. Ve strhujícím vyprávění Jiřího Kolbaby o vzdálené Africe, o jejich obyvatelích a odlišnostech jiného kulturního prostředí, se projevoval dar výřečnosti i schopnost zaujmout. Apel na posluchače, aby si vážili své země, své kultury a aby dobře reprezentovali naši zemi a obyvatele v cizině, který zazněl v průběhu přednášky, ještě podtrhly fotografie a informace z chudých oblastí světa.

IMG_8982.JPG
Na závěr přednášky měli žáci možnost ptát se na cokoli, co je z přednášky nebo cestování zajímalo.  Nikdo nemusel žáky nutit do diskuse, otázky i odpovědi se střídaly v rychlém sledu. Byla vyjádřena mnohá přání, aby přednáška ještě nekončila, protože dotazů na zajímavé zážitky z cest bylo dost na ještě hodně dlouhou dobu.

IMG_8975.JPG  


Číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/44.0010

logolink experimentarium.png

Autor: Marie Homolková
Vložil/a: Jana Vodáková