Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Talentová soutěž v psaní na PC pro žáky ZŠ a nižší gymnázia

Letos již po deváté přivítala Obchodní akademie Tomáše Bati a VOŠE Zlín žáky ze základních škola a nižších gymnázií na Talentové soutěži v psaní na PC.

 

Soutěž proběhla v pátek 22. listopadu 2013 v rámci Dne otevřených dveří. Do soutěže se přihlásilo 66 žáků z 10 škol. Žáci byli rozděleni do 2 skupin – začátečníci a pokročilí. Jejich úkolem bylo během 30 minut napsat co nejvíce cvičení v programové výuce psaní všemi deseti. Slavnostního zahájení se zúčastnili zástupce ředitele školy Mgr. Petr Bělaška.

Nejlépe si v kategorii začátečníci vedl Adam Ščotka (ZŠ Dřevnická, Zlín), který napsal 54 cvičení, v kategorii pokročilých zvítězil Pavel Černota (ZŠ Pod Skalkou, Rožnov p. R.) s výkonem 135 cvičení.
 
Po celou dobu soutěže panovala velmi dobrá nálada. Žáci si během přestávky prohlédli školu. Vítězové odcházeli s diplomem a všichni zúčastnění se mohli radovat z věcného dárku, který jim předával ředitel školy Mgr. Pavel Hýl.
 
Nad soutěží převzal záštitu hejtman Zlínského kraje MVDr. Stanislav Mišák, který zároveň poskytl finanční podporu. Magistrát města Zlína soutěž podpořil finančně i věcnými dárky. Společnosti Barum Continental a O2 přispěly do soutěže věcnými dárky.
 
Poděkování patří i učitelům základních škol, že přivedli své žáky na soutěž. Víme, že motivace k počítačové gramotnosti je v dnešní době velmi důležitá.
 
Zlín listopad 2013
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková