Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Sloučení škol přineslo první plody. Dny otevřených dveří na otrokovické průmyslovce navštívilo přes 200 žáků

​Nebývalý zájem vzbudil Den otevřených dílen a laboratoří, který proběhl v úterý 3. prosince na Střední průmyslové škole Otrokovice. Do areálu školy na Baťově se přišlo podívat více než dvě stovky žáků. Zájem měli zejména o chemické a technické obory, které škola od září nabízí.

Akce probíhala ve třech chemických laboratořích, autodílně, v dílnách elektra a v kuchyni. V laboratořích bylo nachystáno 25 různých druhů pokusů (faraonovi hadi, sopka na stole, bengálské ohně, kouzelné baňky, hořící gel, tajné písmo, extrakce, destilace alkoholu, kontrola alkoholu na methanol, tvrdost vody, výroba slizu, falešná krev aj.) V kuchyni si vyráběli žáci jednohubky a zdobili perníčky. Během zábavného programu se školáci setkali se středoškolskými učiteli, zajímali je kritéria přijímacího řízení, vyučované předměty a další aktivity, které škola nabízí.

„Smyslem akce bylo přivést co největší počet žáků do naší školy, aby se přesvědčili o tom, že chemie nemusí být těžká. Aby si sami vyzkoušeli, že ji lze dělat také zajímavou formou“, vysvětlil ředitel Libor Basel.

Pro velký zájem se vedení průmyslovky rozhodlo akci zopakovat v úterý 10. prosince pro další šedesátku žáků z otrokovických základních škol. O dva dny později, ve čtvrtek 12. prosince, pořádáme ve škole Noc alchymistů, tradiční akci zaměřenou na popularizaci vědy. „Zveme širokou veřejnost. Pokusy budou ještě barevnější, svítivější a prskavější. Celá škola bude tmavá, všude budou hořet pouze louče a svíčky. Budeme oblečení v dobových kostýmech a dokonce máme vyrobeného i Golema“, vybídl k účasti Libor Basel.

IMG_7636.jpg

Autor:  
Vložil/a: Jana Vodáková