Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Slavičínská škola získává mnoho úspěchů v soutěžích
Velký úspěch v dějepisné soutěži studentů gymnázií zaznamenaly naše studentky Tereza Machovská, Vendula Holková a Kamila Nováková z kvinty,  které obsadily 2. místo v krajském kole vědomostní soutěže z období první republiky a postupují do celorepublikového kola . Soutěže se za Zlínský kraj zúčastnilo 11 gymnázií.

V Krajském kole Chemické olympiády patří velká gratulace Josefu Tomečkovi, který v  kategorie D obsadil krásné 2. místo. Poděkování náleží Michaele Kostkové z kvinty za vzornou reprezentaci školy v krajském kole olympiády v českém jazyce 2  kategorie, v němž vybojovala výborné 5. místo. Úspěch ve fyzikální olympiádě dosáhl Marek Coufalík s 1. místem a Josef Tomeček s 2. místem ve sloučeném okresním kole okresů Zlín a Kroměříž. V Okresním kole matematické olympiády v kategorii Z6 se umístila Váňová Kateřina na 5. místě z 46 účastníků. V krajském kole olympiády v jazyce českém a 4. místo patří z kvarty  Martině Ocelíkové. Úspěch v biologické olympiádě získal Michal Holek ze sekundy kde obsadil výborné 4. místo v okresním kole. V soutěži Office Arena 2014 do krajského kola postoupili v kategorii A - Lukáš Tomeček a Veronika Šůstková (prima), Helísková Magdalena (tercie), Marek Coufalík, Barbora Andersová , Radka Čalová, Tereza Tkadlecová a  Jonáš Herec (kvarta),v kategorii B - Tereza Machovská a Vendula Holková (kvinta). Našim soutěžícím a jejich učitelům patří velký dík za vzornou přípravu a reprezentaci školy.
 
Blahopřání patří Lucii Machovské ze septimy, která obsadila na základě zaslaných výsledků 4. místo v krajském kole konverzační soutěže v jazyce francouzském. 
V okresním kole chemické olympiády  obrovská gratulace patří Josefu Tomečkovi (kvarta), který na gymnáziu TGM ve Zlíně obhájil 1. místo.  Zita Klimčíková (tercie) obsadila 1. místo v okresním kole recitační soutěže a postoupila do krajského kola. Marek Coufalík (kvarta) obsadil v krajském kole matematické olympiády kategorie Z9  vynikající 2. místo. V celorepublikové matematické  soutěži  KLOKAN dosáhl David Maryáš ( sekunda), kterému se povedlo získat maximální počet bodů 120. V krajském kole soutěže instalatérů získal velmi pěkné 3. místo Petr Dynka.

Na celostátním kole soutěže obráběč kovů ve Žďáru nad Sázavou velmi pěkně reprezentoval školu David Fojtík, který skončil na 9. místě.  V krajské kole soutěže obráběčů kovů ze všech středních škol Zlínského kraje, které vyučují tento obor získal David Fojtík 1. místo  a  na třetím místě skončil taktéž žák ze Slavičína Vlastimil Juřík.
 
 

V okresním kole Středoškolské odborné činnosti:
Obor fyzika
- 1. místo David Maryáš, Michal Holek a Radim Častulík;
Obor chemie - 3. místo Gabriela Presová;
Obor biologie
- 1. místo Veronika Kuželovám, 2. místo Alžběta Šuráňová;
Obor zdravotnictví - 2. místo Kateřina Skládalová, 3. místo Nikola Maružánová;
Obor zemědělství
- 1. místo Tereza Hlavicová, 3. místo Michaela Kašpárková;
Obor strojírenství - 1. místo David Fojtík, Patrik Unzeitig, 2. místo Filip Barák, Adam Fojtů;
Obor učební pomůcky
- 1. místo Jakub Šebák, Jakub Miklas, 2. místo Radek Macků;
Obor ekonomika
- 2. místo Martin Křižka;
Obor psychologie
- 2. místo Ludmila Holbíková;
Obor teorie kultury - 2. místo Eliška Hercová;
Obor informatika - 1. místo Štěpán Trčka


Kromě soutěží byli také v březnu studenti gymnázia na týdení
stáži v Německu v partnerské škole v Diepholzu, kde plnili program projektu Comenius. Poděkování patří všem učitelům, kteří se podíleli na přípravě studentů.

 

 

 

 

 
Autor: Josef Maryáš
Vložil/a: josef maryáš