Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Školáci z Kunovic získali peníze na přestavbu jídelny

​Jak přestavět starou, nevzhlednou jídelnu na místo, které bude odpovídat všem požadavkům doby a stane se nejmodernější školní jídelnou ve Zlínském kraji? O tom ví své žákovský parlament v ZŠ Kunovice, U Pálenice, jehož cílem bylo získat chybějící finance od sponzorů.

Jak to všechno začalo

Když vás bolí zub, jdete k zubaři. Když potřebujete spravit auto, jedete do servisu. A když chcete ze staré a nevzhledné školní jídelny udělat novou, moderní? Školáci z Kunovic zamířili do Zlína, na Univerzitu Tomáše Bati, na Fakultu multimediálních komunikací. Přesněji, nezamířili tam oni, ale studenti univerzity přijeli do kunovické základní školy. Na žákovském shromáždění poslouchali představy o tom, jak by měla nová jídelna vypadat. A pak ji také nakreslili. Je krásná, povedla se, sami se můžete na návrh podívat.
 
jidelna.png
Poté bylo potřeba zajistit peníze, aby v jídelně bylo opravdu všechno. Nová podlaha, nové a krásné židle, osvětlení, okna. A barevná tapeta s velkými písmeny. A salátový bar, kde si každý den sami u oběda naberete tolik zeleninového salátu, kolik budete chtít..
 

Jak na to děti šly?

Jak si poradily děti ze školy, o které se říká, že v ní pocit úspěchu zažije každý žák? Jaké výhody a odměny slíbily dárcům, kteří přispějí na jejich novou jídelnu? Inspirujte se na webu, kde najdete i video projektu: https://www.hithit.com/cs/project/527/skolni-jidelna-zs-kunovice-u-palenice.
 
 

 

Autor:  
Vložil/a: Jana Vodáková