Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
S Cyrilem a Metodějem na Velkou Moravu aneb sychravé dopoledne v muzeu
Centrum pro rodinu Valašské Klobouky a Městské muzeum Valašské Klobouky připravily ke 1150. výročí příchodu věrozvěstů Konstantina a Metoděje na Velkou Moravu interaktivní výstavu nazvanou „S Cyrilem a Metodějem na Velkou Moravu“, která se snaží přiblížit dětem, studentům i široké veřejnosti význam a dosah tohoto výročí.

Tak právě této nabídce jsme nemohli odolat a dvě třídy naší školy se rozhodly 26.9.2013 pomyslně  přenést časem do časů dávno minulých. Nepotřebovali jsme však k tomu žádný stroj času, ale stačilo pouze navštívit naše Městské muzeum ve Valašských Kloboukách. Počasí nám sice příliš nepřálo, ale ani to nám nemohlo pokazit naše odhodlání a chuť dozvědět se něco nového. V muzeu se nás ochotně a ráda ujala paní průvodkyně. Pěkně nás přivítala a vysvětlila dětem význam této výstavy, hlavní postavy, historická fakta, vše bylo jednoduchou a srozumitelnou formou, tak aby tomu porozuměli i ti nejmenší. Nejednalo se však pouze o „strohé“ vyjmenovávání historický dat a faktů, ale vše bylo doprovázeno názornou ukázkou, při které si žáci mohli ledacos vyzkoušet, postavit, nakreslit a dokázat. Na konci výstavy jsme si ještě zahráli „historické“ kuželky a tím si obě naše třídy porovnaly své síly. Poté následovala cesta do sklepení muzea s prohlídkou expozice – pravěk. 

Před muzeem si někteří vyzkoušeli jaké to asi bylo stát na městském pranýři. V duchu si asi  pomysleli, že by možná nebylo od věci …polepšit seJ 

Poté jsme se společně přesunuli na náměstí k  „červenému“ domu. Opět nás ním provedla paní průvodkyně.  Seznámila nás s historií i pověstí tohoto domu a nechybělo ani závěrečné společné foto i s čertem.

Po těchto zajímavých a poučných výstavách nám už tak vyhládlo, že byl čas se posílit. Společně jsme posvačili na hřišti u kongresového centra. A protože žáci měli kapesné, tak následující kroky nemohly směřovat nikam jinam než do místní cukrárny a tím udělat pomyslnou sladkou tečku za tímto krásným a poučným dnem.

 Mg. Ladislav Ulbricht 


Autor:  
Vložil/a: Lenka Ročáková