Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Řemeslo má zlaté dno, přesvědčovali školáky v Uherském Brodě

Ve čtvrtek 5. června se na Středním odborném učilišti v Uherském Brodě uskutečnil druhý ročník zajímavé akce, jejímž smyslem je zábavnou formou přiblížit žákům základních, praktických škol i dětem z terapeutické dílny řemeslné učební obory.

Pozoruhodné na tom je, že myšlenka uspořádat zábavnou přehlídku řemesel vzešla od samotných žáků uherskobrodského učiliště. Z iniciativy zastřešujícího orgánu, kterým byl školní parlament, se na organizaci a průběhu akce podílela celá škola. 
 
Zvědavost a snaha seznámit se hravou formou s řemesly zedníka, klempíře, tesaře, malíře, podlaháře, instalatéra, opraváře zemědělských strojů, automechanika, pekaře  či zahradníka přivedla k deseti stanovištím, které obsluhovali žáci příslušných oborů více jak 120 dětí základních a praktických škol z Uherského Brodu a blízkého okolí a také děti z terapeutické dílny sv. Justiny z Uherského Brodu. Většina školáků od těch nejmenších až po ty nejstarší „hra“ na řemesla zaujala. Zdobení perníčků, sestavování podlahových či instalatérských  prvků, výroba píšťalek, malba dle šablon, poznávání nářadí, nejrůznějších autodílů a součástí motoru, výsadba netřesku byla pro děti nejen zajímavým, ale i poučným zážitkem.
 
Myslím si, že naše škola přišla s velmi užitečným nápadem ukázat potenciálním zájemcům o učňovský obor, že jakékoli řemeslo může být zajímavé a že řemeslná práce má a bude mít vždy nezastupitelné místo také v hektické době robotů a digitálních technologií. Stále totiž platí, že „řemeslo má zlaté dno“. Svědčí o tom i skutečnost, že většina našich absolventů se bez problémů a trvale uplatňuje na současném náročném trhu práce. 
RemeslaBrod5.JPG
RemeslaBrod6.JPG
RemeslaBrod1.JPG
Eva Jurásková
Střední odborné učiliště Uherský Brod
 
Autor: Eva Jurásková
Vložil/a: Jana Vodáková