O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Krajské finále Olympiády škol ve Zlíně

Orientační běh pro mládež pokračoval ve čtvrtek 29. 5. 2014 Krajským finále. Pořadatel závodu, SKOB Zlín zvolil prostor závodu v lesním terénu nad lyžařským svahem, kde má O-klub své zázemí. Start byl nad Tomášovem, cíl dole na nově upraveném hřišti. Tratě na nové mapě Letní kino postavil pěkně a s citem Tomáš Nečas. Dokonale prověřil fyzickou připravenost i orientační schopnosti závodníků. Nakonec se můžete podívat na závodní mapu s postupy Jožky Podmolíka z Gymnázia TGM Zlín, vítěze kategorie HS. Neměli to jednoduché.

Krajského finále se zúčastnilo přes 60 mladých závodníků ze sedmi základních a středních škol kraje. Pro nejmladší kategorie D, H 5 to byla konečná soutěž. U starších kategorií D, H 7 + D, H 9 + D, H, S postupují ti nejlepší do Republikového finále škol, které proběhne 11. 6. 2014 v Turnově, tam se již bude bojovat o české medaile.

V kategorii S – studenti zvítězilo Gymnázium Lesní čtvrť před Gymnáziem TGM Zlín.

V kategoriích ZŠ vyhrála ZŠ Luhačovice těsně před žáky obou zlínských gymnázií.

Celková účast nebyla moc vysoká. Možná je odradilo počasí, ale pořadatelé zabezpečili, že přes ranní deštík se nebe umoudřilo a začalo pršet, až byly vyhlášeny výsledky. Mimo zlínské závodníky přijeli jako obvykle Luhačovice, Vizovice a ZŠ Uherský Brod. Ti, kteří se počasím nedali odradit, byli nakonec spokojeni, nejlepší byli odměněni diplomem a dobrou čokoládou – zasloužili si ji.

Kompletní výsledky i další foto od Jiřího Pekárka jsou k nahlédnutí na stránkách www.skob-zlin.cz.

Autor: Jan Žemlík, SKOB Zlín
Vložil/a: Martina Němcová