Rozšířené
hledání
Finálové IV. kolo Olympiády zlínských škol 2013-2014

Finálové IV. kolo Olympiády zlínských škol 2013-201

Ve čtvrtek 22. 5. začala Zlínská Bambiriáda 2014. Úvod připravili mladí hasiči a mladí žáci orientační běžci ze zlínských škol. Pořadatelé z SK Orientační běh Zlín připravili na zlínském náměstí a v přilehlém parku poslední finálové kolo své tradiční soutěže - 11. ročníku Olympiády zlínských škol (2 podzimní kola + 2 jarní). Bojovalo se nejen o vítězné body v tomto IV. kole, ale také o celkové pořadí škol v ročníku.

Pořadí škol po III. kole – 1) ZŠ Okružní, 2) Církevní ZŠ, 3) ZŠ Slovenská. Bodové rozdíly byly sice výrazné, ale každá soutěž končí až doběhem posledního závodníka. A to se nemohla IV. kola zúčastnit favorizovaná Církevní ZŠ, která právě v tomto termínu měla svou slavnostní akademii u příležitosti 20. výročí založení školy. Přesto se docela urputně bojovalo. Start byl situován před zlínským zámkem, kontroly byly postaveny v okolí zámku a pak zpět na náměstí, kde byl cíl. Nakonec velkým náskokem zvítězila ZŠ Okružní, druhé místo získala i přes svou neúčast Církevní ZŠ a bronz si odvezla ZŠ Slovenská.

Vítěz si mimo klasického dortu odvezl vítězný Pohár, také jednotlivci ve všech kategoriích také za své výkony získali medaili a malou drobnost. Závody proběhly jako obvykle v pohodě, nebyly žádné problémy. Snad jen trošku menší účast – ta byla ovlivněna i neplánovanou absencí reprezentace Církevní ZŠ.

Obě soutěže, orientační běh i soutěž mladých hasičů velmi dobře komentovala moderátorka Áda Čuříková zlínského Radia Rockmax s využití poradců z pořádajícího oddílu SKOB Zlín. U mikrofonu se o své poznatky ze závodu podělili někteří závodníci a jejich vedoucí – učitelé ze škol. Bylo velmi zajímavé, jak mladí sportovci po závodě komentovali své zážitky a problémy, které museli na trati řešit.

Ale pro všechny děti asi to nejzajímavější – voda za stříkaček, kterou hasiči stříkali po splnění svého požárního útoku do vzduchu. Tam prostě bylo plno – krásné sluníčko tuto sprchu jen podpořilo. Výbornou atmosféru čtvrtečního odpoledne ukazují i přiložené foto.

Orientační běh pro školní mládež ve Zlíně ale nekončí. Příští čtvrtek proběhne Krajské finále v OB pro mládež ze škol zlínského kraje. Organizátorem je opět SKOB Zlín, start bude v 10.30 na klubovně pod lyžařským svahem. Favority hledejme mezi mladými běžci z Luhačovic, jejich konkurenty budou závodníci ze Zlína, Vizovic a další. Předpokládá se účast opět kolem 200 mladých O-běžců. Z těch nejlepších pak proběhne nominace do družstva Zlínského kraje, které kraj bude reprezentovat na Republikovém finále 11. 6. v Turnově. Přijďte i vy povzbudit naše mladé a nadějné O-běžce.

Autor: Jan Žemlík, SKOB Zlín
Vložil/a: Martina Němcová