Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Experimentárium v Otrokovicích: interaktivní exponáty, vědecké filmy i chemické pokusy

Přestavba nového vědeckotechnického parku v Otrokovicích se dostává do finále. Už nyní děti ze základních škol využívají moderní učební pomůcky v interaktivních expozicích, poznávají svět vědy ve 3D kině či formou netradičních chemických pokusů.

Název projektu:  CENTRA VZDĚLÁVÁNÍ – Centra přírodovědného a technického vzdělávání pro moderní výuku žáků středních a základních škol ve Zlínském kraji

Projekt č. CZ.1:O7/1.1.00/44.0010
Střední průmyslová škola Otrokovice pokračuje v realizaci výše uvedeného projektu, v němž svou část nazvala Experimentárium. V současné době je celá budova upravena pro účely výuky žáků základních škol i Střední průmyslové školy Otrokovice a pokračuje vybavování expozic učebními pomůckami a interaktivními exponáty.
 
Na konci června navštívili  otrokovické Experimentárium v rámci sdílené výuky žáci Základní školy Kvasice a žáci 3. základní školy Holešov. Společně zhlédli přírodovědné filmy ve 3D kině, pak se rozdělili do skupin a věnovali se úkolům z fyziky, elektrotechniky. Seznámili se s novými technologiemi (3D tiskárna, plotr, termokamera), v chemii prováděli netradiční chemické pokusy (faraónovi hadi, modrá baňka) a zpracovávali k jednotlivým úkolů připravené pracovní listy.
 
"Při hovorech s dětmi vyplynulo, že se jim takový styl výuky velmi líbí. Jsou rádi, že viděly a vyzkoušely si nové postupy a jiné pomůcky, než mají k dispozici na základní škole," prozradila projektová manažerka Marie Homolková.
P1070469.JPG
Realizátoři projektu průběžně připravují odborné exkurze také pro členy volnočasových aktivit. Studenti Střední průmyslové školy Otrokovice navštívili na konci letošního školního roku čokoládovnu v Jihlavě, IQ park v Liberci i přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně. Měli možnost vidět neobvyklé technologie, unikátní vodní dílo a podrobně se seznámili s výrobou elektřiny. V IQ parku si studenti na vlastní kůži vyzkoušeli nejrůznější přírodní a fyzikální zákony a načerpali inspiraci pro další vylepšení vědeckotechnického parku.
P1070491.JPG
P6230222.JPG

logolink experimentarium.png

 
Autor: Marie Homolková
Vložil/a: Jana Vodáková