Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Draci z intru Pavlákova
Vodákům, kteří přijeli v sobotu ráno 31. května na Festival dračích lodí na přerovskou Lagunu, počasí vážně přálo. Lodě s dračími hlavami a ocasy očekávaly na vodě své posádky.
 
Trenérka Markéta Procházková, vychovatelka domova mládeže při Střední škole hotelové a služeb v Kroměříži, pobíhala po břehu, vydávala instrukce, telefonovala a řešila náhradníky za ty, kteří se nemohli tentokrát zúčastnit. Konečně byla posádka Elita sestavena. Přijeli i někteří absolventi, bubenice dokonce se zlatým retrieverem Alexem, který fungoval jako maskot týmu. Trička s logem školy dávala všem vědět, že startují za kroměřížskou hotelovou školu.
Nastal okamžik koncentrace před odstartováním závodu. Práce bubeníka, kormidelníka a dvacetičlenné posádky byla skvělá. Všichni museli být dobře fyzicky připraveni, protože sprint na dvě stě metrů se jel během dne celkem čtyřikrát. Finálová jízda rozhodla. Výkvět SŠHS se umístila v Poháru škol na druhém místě, těsně za Lipníkem nad Bečvou. S velkou radostí přebírali studenti medaile, které byly oceněním jejich přípravy a souhry.
Celodenní pobyt na závodišti utužil sportovní atmosféru, a přispěl k dobrému pocitu všech zúčastněných.
Lidmila Brabcová
Autor: Lidmila Brabcová
Vložil/a: Jana Vodáková