Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Draci na houbách

Členové kroužku Draci-příroďáci se vydali při své druhé schůzce na vsetínský zámek, do Muzea regionu Valašsko. Kroužek je součástí projektu Centra přírodovědného a technického vzdělávání pro moderní výuku žáků středních a základních škol ve Zlínském kraji a partnersky ho realizuje SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín.

V prostorách zámku probíhá výstava hub a lektor Jan Husák si připravil zajímavý vzdělávací program, který žáky ze základních škol ze Vsetína, Rokytnice a Sychrova, ale i z Hovězí a Halenkova, zaujal.

Třiadvacet účastníků si připadalo, jako by si vyšli ven na houby. Nejprve se zastavili v předposledním patře věže, kde získali vědomosti prostřednictvím obrazové prezentace a pak, pak už seběhli do lesa, do jiného patra věže zámku, kde nabyté vědomosti ihned uplatnili při hrách a soutěžích. Nakonec si vyrobili krásné dekorativní kameny s motivy hub, které jim poslouží jako těžítka. Hodinka a půl uplynula jako voda.Čas při programech v muzeu tak rychle utíká vždy, protože jsou atraktivní a plné aktivit, které účastníky vtáhnou přímo do akce. Tak ještě rychlé rozhlédnutí z věže zámku a už se  členové kroužku museli rozejít. Další schůzka se uskuteční v přírodovědné učebně v ZŠ Vsetín, Sychrov 19. listopadu od 15.00 hod.

 

Jaroslava Ševčíková

vedoucí kroužku

 
 
 
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková