Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Astronomická olympiáda
​​Olympiáda je určena žákům základních a středních škol. Cílem olympiády je napomáhat vyhledávání talentovaných žáků a systematicky podporovat a rozvíjet jejich odborný růst.
V pojetí ZŠ Vsetín, Sychrov 97 se nejedná jen o olympiádu, ale o sérii přípravných aktivit, na kterých spolupracujeme s Hvězdárnou Vsetín zejména pak odborným pracovníkem Pavlem Svozilem. Letos nás při večerní přednášce provedl vesmírem a poté, při odpolední přípravě dal žákům nahlédnout jak do oblasti Sluneční soustavy, tak i do vzdálených částí vesmíru, k hvězdokupám či souhvězdím.
V mladší kategorii ovládli letošní ročník astronomické olympiády na škole Alexandr Marek a Sára Mazalová. Úspěšně školní kolo absolvovali také Jan Bartoň, Tomáš Fojtík a Daniela Holbová ze 6.A, ze 7.A potom: Anna Ševčíková, Eliška Trčálková, Zuzana Zedníková, Veronika Pešlová a Silvie Loucká.
Starší kategorii osmých a devátých tříd vévodí osmačka Barbora Hnátková.
Z 8.A ještě úspěšně absolvovali Dan Pokorný a Hanka Ollerová. Z deváťáků si skvěle vedli Dominik Bělíček a Alžběta Fialová.
Všichni jmenovaní mají šanci zapojit se do celostátního korespondenčního kola, které bude zveřejněno na stránkách olympiada.astro.cz v lednu 2014.
V každém případě byla příprava i samotné školní kolo AO pro žáky velkou zkušeností, a to právě díky propojení s Hvězdárnou Vsetín. Rozšíření vzdělávacích aktivit mimo prostory školy považujeme za skvělou zkušenost a možnost rozvíjení žákovských kompetencí. Už dnes se těšíme na příští ročníky.

Jaroslava Ševčíková
ZŠ Vsetín Sychrov 97

 

Autor:  
Vložil/a: Jaroslava Ševčíková