Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Školní kariérové poradkyně poznávají technologie i firemní kulturu velkých zaměstnavatelů v kraji
​K dobrému jménu školy patří i skutečnost, že poskytuje možnost svým vyučujícím být v co nejužším kontaktu s oblastí praxe. Jen takovýto způsob umožní dobrému učiteli kromě předání teorie, také rozvíjet a obohacovat studentův náhled na obor i z hlediska jeho uplatnitelnosti na současném pracovním trhu a také z hlediska nejnovějších záležitostí v oblasti technologie či marketingu konečného produktu.
 
Ve středu 12. února se zúčastnily kariérové poradkyně a vyučující ekonomických předmětů Střední průmyslové školy Otrokovice exkurze v podniku Linea Nivnice. Tento podnik je jedním z největších výrobců džusů, ovocných šťáv a dalších produktů z ovoce nejen na českém trhu. Součástí byla prohlídka téměř plně automatizovaného provozu, kde bylo jasně vidět, že nároky na úroveň i fyzickou stránku lidské práce se velmi rychle v mnoha odvětvích mění.
 
Díky skutečnosti, že celé exkurzi se věnoval sám ředitel společnosti Gabriel Slanicay, bylo možné dozvědět se řadu zajímavých informací nejen o provozu, ale také firemní kultuře, o šťastných momentech i úskalích, se kterými se každá firma vsoučasné ekonomické situaci musí potýkat. Exkurze tedy opět přinesla pedagogům možnost nazřít celou problematiku v uceleném kontextu.
 
Iva Vlčková
DSCN9471.jpg

 
Autor: Iva Vlčková
Vložil/a: Jana Vodáková