Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
ZŠ Vsetín Sychrov získala peníze na projekt Comenius

​Základní škola Vsetín, Sychrov 97 získala finanční prostředky od Národní agentury pro evropské vzdělávací programy na projekt Comenius. Díky koordinátorce Mgr. Janě Zajícové uspěla škola ve velké konkurenci. V dalších dvou letech budou mít žáci i učitelé možnost poznat nové kolegy z Německa, Islandu, Švédska, Kypru a Irska. Projekt je zaměřen na posílení kladného vztahu dětí k přírodě.

.

Projekt Comenius je dvouletý a škola se jím bude zabývat až do 30. června 2013. Hlavním cílem projektu s názvem „Vzájemné poznávání a zachovávání přírody“ je podpořit kladný vztah žáků k přírodě, poznat odlišné kultury evropských zemí partnerských škol a zejména si prohloubit znalosti anglického jazyka. V uplynulých dnech byla zahájena korespondence mezi žáky pátých tříd a žáky z Irska a Německa.
 
Žáci se nejvíc těší na vzájemnou komunikaci prostřednictvím skype, ale i na další aktivity, protože příroda a její zkoumání je žákům ZŠ Sychrov velmi blízká. Pracovat už začali aktivně. První úkol byl velmi zajímavý, vytvořit logo, které by bylo společným spojovatelem všech škol v projektu. Žáci vykročili do soutěže s nadšením. Loga malovali žáci 4. A s paní učitelkou Janušovou a žáci 8. A je vytvářeli v grafických programech v rámci informatiky.
 
Osmáci se vyjádřili takto: "Jestli s naším logem uspějeme zatím nevíme, ale radost i užitek jsme měli už z toho, jak jsme loga vytvářeli."
 
Za ZŠ Vsetín Sychrov žáci 8. A
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková