Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Vybavení na DiscGolf míří do meziříčských škol

​Ačkoli v České republice není outdoorová aktivita zvaná DiscGolf stále příliš rozšířená, 3 mobilní koše a 24 specializovaných disků včetně 4 brašen na přenášení byly radnicí pořízeny 4 meziříčským základním školám a SVČ Domeček. Aktivita DiscGolf vznikla spojením plastových létajících talířů takzvaných frisbee a golfu.

„Chtěli jsme do doby, než se zrealizuje Dicgolfové hriště v areálu bývalých kasáren, umožnit zejména dětem a mládeži naučit se pravidla hry, a také natrénovat  hru samotnou. Původně jsme uvažovali o umístění jednoho nebo dvou stacionárních košů někde do prostoru města, například některého parku. Společnost, která se této specifické sportovní aktivitě věnuje, však přišla s návrhem pilotního projektu školní discgolfové ligy. Nápad se nám i školám líbil, a tak jsme se pustili do jeho realizace,“ uvedla vedoucí odboru školství, kultury a sportu Hana Skácalová a dodala: „Bohužel jsme byli trošku limitováni rozpočtem, proto se letos nedostalo na všechny základní školy. To ale příští rok napravíme tak, aby mohl v průběhu roku 2012 proběhnout 1. ligový turnaj základních škol.“ Částka na pořízení ve výši 60 tisíc korun byla uvolněna z městského rozpočtu.

„Hlavní pointa DiscGolfu se velmi podobá té běžné golfové. Místo míčků a holí používá DiscGolfista plastové talíře, které jsou dostupné v různých tvarech a váze a v závislosti na tom mají různé letové vlastnosti,“ řekl Přemysl Novák, jednatel zprostředkující společnosti a vzápětí popsal pointu hry: „DiscGolfové hřiště má obvykle 6 až 18 takzvaných jamek. Každá jamka je určena TeePadem neboli místem prvního odhozu na začátku a speciálním zařízením pro chytání disků - DiscGolfovým košem na jejím konci. Hráč, který dohraje hřiště s nejmenším počtem hodů, se stává vítězem.“ Kolébkou DiscGolfu jsou USA, kde tento sport zaznamenal od svého vzniku v 70. letech minulého století obrovský nárůst popularity.
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková